Kafeler Ve Restoranlar Yeni Tedbirlerle Açılacak, Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Başlayacak! İşte Sağlık Bakanlığı'ndan Sızan Kısıtlamalara Dair Yeni Öneriler!

Türkiye'de koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle zor durumda kalan kafe ve restoran işletmecileri dört gözle yeniden işletmelerini yeniden açacakları günü beklerken hükümette ve Sağlık Bakanlığı'nda yapılan toplantılarda çeşitli öneriler konuşuluyor.

Kafeler Ve Restoranlar Yeni Tedbirlerle Açılacak, Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Başlayacak! İşte Sağlık Bakanlığı'ndan Sızan Kısıtlamalara Dair Yeni Öneriler!

Türkiye'de koronavirüs salgınının çok derinden sarstığı kafeler ve restoranların yeniden açılması için resmi makamlarda çeşitli öneriler çerçevesinde görüşmeler devam ediyor. Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak?

KAFELER VE RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Kafelerin ve restoranların açılması için Sağlık Bakanlığı ve hükümet nezdinde yapılan toplantılarda bazı kritik veriler üzerinden öneriler oluşturuluyor. Öncelikle mutasyonlu koronavirüse yönelik Türkiye'nin 81 ilinde etkin bir araştırma yürütülüyor. Bunun sonuçlarına belli olunca vaka sayısındaki düşüş devam ederse bir dizi karar alınacak. Mart ayı için yapılan planlamalar bu şekilde devreye sokulacak. Yalnız bazı ek kuralların bu planlamaya ekleneceği konuşuluyor.

KAFELER, RESTORANLAR VE LOKANTALAR İÇİN YENİ ÖNERİLER

Hükümette ve Sağlık Bakanlığı'nda yapılan görüşmelerde kafelerin ve restoranların açılmasına dair dikkat çekici öneriler bulunuyor. Buna göre kafeler ve restoranların kapalı bölümlerinin yüzde 30 kapasite ile açılması ve müşterilerin oturma süresinin 45 dakika ile sınırlandırılması gündeme alındı. Ayrıca mekanların açık alanlarının ise yalnızca yüzde 50'lik kapasite ile çalışabileceği de öne çıktı.

ÜNİVERSİTELERE YÜZ YÜZE EĞİTİM MÜJDESİ GELİYOR!

Yüz yüze eğitime dair de önemli kararların alınacağı bildirildi. Bu kararlar kademeli olarak uygulanacak Mart ayı içerisinde ortaöğretimde yüz yüze eğitimin planlandığı gibi başlanması konusunda fikir birliğine varıldığı bildirildi. Üniversitelerde yüz yüze eğitim konusunda ise farklı bir planlama yapılacak. Son gelen bilgilere göre üniversitelerde ikinci dönem bir süre gecikmeli başlatılacak ve eğitim 1 Ağustos'a kadar devam edecek. Bu şekilde üniversiteler de yüz yüze eğitime başlamış olacaklar.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@