Kadınlardan Cinayetlere 'saygınlık İndirimi' Protestosu

GAZİANTEP'te, 'Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu' üyeleri, son zamanlarda kadın cinayeti davalarında sanıklara ‘saygınlık’ adı altında verilen ceza indirimlerini protesto etti.

Haberler 21.11.2015, 17:22
Kadınlardan Cinayetlere 'saygınlık İndirimi' Protestosu
(DHA) - GAZİANTEP'te, 'Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu' üyeleri, son zamanlarda kadın cinayeti davalarında sanıklara ‘saygınlık’ adı altında verilen ceza indirimlerini protesto etti.

Öğle saatlerinde Yeşilsu Parkı'nda toplanan platform üyeleri, kadın cinayetlerinin sanıklarının yargılandıkları mahkemelerde saygınlık nedeniyle ceza indirimi almalarının kabul edilemez olduğunu ifade etti. Platform üyeleri adına konuşan Arzu Zeytin, yapılan indirimlerin toplumun vicdanını yaraladığını belirterek, şunları söyledi:

"Toplum artık kadın cinayetlerinde caydırıcı cezalar istiyor. Biz kadınlar olarak intikam değil adalet istiyoruz. ‘Kadın katillerine üst sınırdan ceza mümkünken takdirin hakim ve savcıya bırakılması, çoğu kez ‘iyi hal’, ‘pişmanlık’, ‘tahrik’ indirimlerinin otomatik uygulanmasıyla sonuçlanıyor. Ne yazık ki; adalet sistemindeki cinsiyet ayrımcılığının ve şiddetin ciddi bir sorun olarak görülmemesinin tutarsız ve yanlış uygulamalara yol açıyor." Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@