Kadınlar En Az 4 Kadın Bakan İstiyor

ANKARA (ANKA) – KAGİDER, toplumsal yapıyı ve ekonomiyi şekillendiren kabine içerisinde Meclis&rsquo...

Haberler 11.11.2015, 14:00
Kadınlar En Az 4 Kadın Bakan İstiyor

ANKARA (ANKA) – KAGİDER, toplumsal yapıyı ve ekonomiyi şekillendiren kabine içerisinde Meclis’teki kadın milletvekili oranında kadın bakan görmeyi, bu bağlamda yeni kabinede en az 4 kadın bakan olmasını ve özellikle icracı bakanlıkların kadınlar tarafından yönetilmesini istiyor.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Sanem Oktar, yaptığı yazılı açıklamada, “KAGİDER olarak, yüksek katılımla ve güven içinde gerçekleşen 1 Kasım 2015 genel seçiminin ardından yeni kabinenin açıklanmasını merak ve ilgiyle bekliyoruz” dedi.

Kadın temsiliyetinin sosyal ve ekonomik alanların yanı sıra siyasi alanda da artmasının güçlü bir Türkiye’yi getireceğine; kurulacak 64. hükümetin Türkiye’de yaşayan tüm kadınlar adına eşitlikçi, özgürlükçü, toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı ve kadın dostu çalışmalar yapacağına inandıklarını belirten Oktar, şunları kaydetti:

“Toplumsal yapıyı ve ekonomimizi şekillendiren kabine içerisinde Meclis’teki kadın milletvekili oranında kadın bakan görmeyi, bu bağlamda yeni kabinede en az 4 kadın bakan olmasını ve özellikle icracı bakanlıkların kadınlar tarafından yönetilmesini istiyoruz.

KAGİDER olarak, ülkemizde kadının sosyal statüsünün ileri seviyeye taşınması için üzerimize düşen görevi yapmaya ve her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu tekrar ifade ediyoruz.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@