Kadına Şiddet, Argo Ve İstismar Olmasın

ANKARA(ANKA) - TÜRMOB Genel Başkanı Ymm. Nail Sanlı, Cinayetlerin, şiddetin, argonun, töre cinayetlerinin ve istismarların olmadığı bir Türkiye arzuladıklarını bildirdi. Sanlı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesa

Haberler 07.03.2015, 14:17
Kadına Şiddet, Argo Ve İstismar Olmasın

ANKARA(ANKA) - TÜRMOB Genel Başkanı Ymm. Nail Sanlı, Cinayetlerin, şiddetin, argonun, töre cinayetlerinin ve istismarların olmadığı bir Türkiye arzuladıklarını bildirdi.

Sanlı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. TÜRMOB Genel Başkanı Sanlı, hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşı olduklarını belirterek, kadınlar geçmişten bu yana hak arama eylemleriyle, kadın-erkek eşitliğinin her alanda yaşama geçirilmesine katkıda bulunmuşlardır. İnsan hak ve özgürlüklerinin dünya genelinde önemsenmesine ve uygulanmasına yönelik umut verici adımların atılmasını sağlamışlardır” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün kadın cinayetlerinin gölgesinde yaşandığını belirten Sanlı, “Geçtiğimiz ay Mersin'in Tarsus ilçesinde hunharca katledilen Özgecan cinayetini hiçbirimiz unutmadık, unutmayacağız. Cinayetlerin, şiddetin, argonun, töre cinayetlerinin ve istismarların olmadığı bir Türkiye hepimizin arzusudur” dedi. Nail Sanlı, kadınların toplumsal yaşamın onurlu bireyleri olarak hayatın her alanında kendilerini göstermelerinin her şeyden önce günümüzde yaşanılan olumsuzlukları hızla sileceğini bildirdi. Kadınların iş yaşamında da hala haksızlıklara uğradıklarını anlatan Sanlı, “Biz TÜRMOB olarak ekonomiye katkılarından dolayı kadınların işgücüne katılımını destekleyen akademik bir kurumuz. Toplam 96 bin meslek mensubumuzun 25 binini kadınlar oluşturmaktadır. Kadınların, erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği haklı mücadelenin simgesi olan '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla; serbest muhasebeci mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğinin zorluklarının yanı sıra kadın olmanın sorumluluğunu ve zorluğunu yaşayan kadın meslektaşlarımız başta olmak üzere, tüm kadınlarımızın '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, kadına yönelik şiddet eylemlerinin son bulmasını diliyorum" dedi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@