Kadıköy'deki Silvan Eyleminde Gerginlik

KADIKÖY Boğa Meydanı'nda toplanan yaklaşık 300 kişilik grup oturma eylemi yaptı. Kürtçe ve Türkçe sloganların atıldığı eylemde, "IŞİD Katliamlarını Lanetliyoruz" yazılı pankart açtı. Silvan'da yaşanan olaylara tepki gösteren grup basın açıklaması yaptı. Bu sırada grubun tramvay yolu üzerinde oturma eylemi yaptığından dolayı tramvay bir süre bekledi. Polisin uyarmasıyla eylemciler yolu açtı.

Haberler 14.11.2015, 23:08
Kadıköy'deki Silvan Eyleminde Gerginlik
(DHA) KADIKÖY Boğa Meydanı'nda toplanan yaklaşık 300 kişilik grup oturma eylemi yaptı. Kürtçe ve Türkçe sloganların atıldığı eylemde, "IŞİD Katliamlarını Lanetliyoruz" yazılı pankart açtı. Silvan'da yaşanan olaylara tepki gösteren grup basın açıklaması yaptı. Bu sırada grubun tramvay yolu üzerinde oturma eylemi yaptığından dolayı tramvay bir süre bekledi. Polisin uyarmasıyla eylemciler yolu açtı.

Basın açıklaması sırasında ise Turancı Hareket Platformu üyesi 10 kişi, ellerindeki Türk bayrağı ile sloganlar atarak Boğa Meydanı'ndaki gruba doğru yürümeye başladı. Çevik kuvvet ve sivil polisler grubun önünü keserek ilerlemesini durdurdu. İki grup arasında sözlü tartışma yaşandı. Polis ekipleri Turancı Hareket Platformu üyelerini kalkanlarla iterek uzaklaştırdı. Grupların dağılmasıyla yaşanan gerginlik sona erdi.Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@