Kadıköy\'de Tecavüz Dehşeti

Genç Kız: Sırtıma Bıçak Dayadı Delik Deşik Edeceğini Söyledi

Haberler 27.01.2016, 13:49
Kadıköy\'de Tecavüz Dehşeti

(DHA) KADIKÖY’de 19 yaşındaki Üniversite öğrencisi E.F.B.’ye tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan servis şoförlüğü yapan Cengiz A. (34) tutuklandı. Tecavüze ve gaspa uğrayan mağdur E.F.B. şüpheliyi Gasp Büro Amirliği'nde teşhis ederken ifadesinde "Yolda yürürken arkamdan ayak sesleri duydum. Biri kolumu tutup sırtıma bıçak dayadı. Tecavüz edip para ve cep telefonumu gasp etti. Sonra tekmeleyip kaçtı" dediği öğrenildi.

Kadıköy, Bağdat caddesinde tecavüze uğradığını, para ve cep telefonun gasp edildiğini söyleyerek şikayetçi olan E.F.B.'nin şüpheli Cengiz A.'yı Gasp Büro Amirliği'nde teşhis ettiği öğrenildi. Gasp Büro Amirliği'nde ifade veren mağdur E.F.B. "Arkadaşlarımla eğlendikten sonra evime dönüyordum. Minibüsten indikten sonra eve doğru yürüyordum. Arkamdan ayak sesleri duydum. Kulağımdaki kulaklığı çıkararak adımlarını sıklaştırdım. Arkamdaki kişi biriyle telefonla konuşuyordu. '15-20 dakikaya eve gelirim' diyordu. Dakikalar sonra bu kişi koluma girip bıçağı sırtıma dayadı. Bana 'seni delik deşik ederim' diyerek zorla öpmeye başladı. Daha sonra tecavüz etti. Para ve cep telefonumu aldıktan sonra beni zorla minibüsüne bindirmek istedi. Ona yalvardım. Ağladım. Bunun üzerine beni tekmeleyip orada bıraktı. Kendisi uzaklaştı" dedi. Mağdur E.F.B.'nin daha sonra evine gittiğini durumu ailesine anlattığını ve birlikte polis merkezine gittiklerini anlattığı öğrenildi.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen Cengiz A., soruşturma savcısına verdiği ifadenin ardından "Nitelikli cinsel saldırı" ve "Silahla gasp" suçundan tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Anadolu 5. Sulh Ceza Hakimliği'nde hakim karşısına çıkan Cengiz A.'nın E.F.B.'nin gerçeği saptırdığını iddia ettiği, suçlamaları da kabul etmediği öğrenildi.

SUÇ KAYDI VAR

Cengiz A.'nin adam yaralama, uyuşturucu kullanmak, güveni kötüye kullanmak gibi suçlardan poliste kaydı olduğu öğrenilen şüphelinin olay anında uyuşturucu madde kullanmış olma ihtimalinin de değerlendirildiği belirtildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@