Kadıköy'de Kadınlara 8 Mart Müdahalesi

"8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" dolayısıyla Kadıköy Rıhtım'da toplanan bir grup kadına polis müdahale etti. Kadıköy Rıhtım Meydanı'nda toplanan bir grup kadın, "8 Mart Dünya...

Haberler 06.03.2016, 14:20
Kadıköy'de Kadınlara 8 Mart Müdahalesi
DHA -  "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" dolayısıyla Kadıköy Rıhtım'da toplanan bir grup kadına polis müdahale etti. Kadıköy Rıhtım Meydanı'nda toplanan bir grup kadın, "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" dolayısıyla basın açıklaması yapmak istedi. Valilikten izin alınmadığını bildiren polis yetkilileri kadınların alandan dağılmalarını, aksi halde müdahale edileceğini söyledi. Alan, hem eylem yapmak isteyen kadınlara hem de gazetecilere kapatıldı. Bu sırada eyleme destek vermek isteyen bir grup kadın, sahil tarafından gelerek polis koridoru önünde sloganlar attı.

BAZI KADINLAR GÖZALTINA ALINDI

Polis, megafonla anons yaparak kadınları uyardı. Polis, uyarıyı dikkate almayan gruba müdahale etti. Kadınlar rıhtımdan otobüs duraklarına doğru uzaklaştırıldı. Müdahale sırasında bazı kadınlar yere düştü, bazı kadınlar da gözaltına alındı. Polisin müdahalesi sırasında otobüs duraklarında işletme şefi olduğunu söyleyen bir kişi , "Burası benim sorumluluğumda burada sizi toplatmam. Burayı terk edin" diyerek kadınlara tepki gösterdi. Kadınlar da, işletme şefi olduğunu söyleyen bu kişiye tepki gösterdi. Polis, söz konusu kişiyi uzaklaştırdı.

BİR KADIN FENALAŞTI

Asıl toplanma saatinin 12.00 olması nedeniyle rıhtıma doğru gelen başka kadın grupları da oldu. Polis bu kadınlara da müdahale etti.

Müdahale sırasında gaz mermisi ve biber gazı kullanan polis, bazı kadınları da gözaltına almaya çalıştı. Fenalaşarak bayılan kadın arkadaşları tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Kadınlar şu an Boğa Heykeli'nin bulunduğu alana doğru ilerliyor. Polis de sık sık anons yaparak kadınlardan dağılmalarını istiyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@