Kaçakçılık-Terör Bağlantısı

ANKARA (ANKA) – Teröristler, Hakkâri’nin Şemdinli kırsalında 93 katırlık “filo” ile kaçırılmaya çalışılan 211 bin paket sigarayı korumak için ateş açtı. TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün sınır birlikleri t

Haberler 07.04.2015, 09:48
Kaçakçılık-Terör Bağlantısı

ANKARA (ANKA) – Teröristler, Hakkâri’nin Şemdinli kırsalında 93 katırlık “filo” ile kaçırılmaya çalışılan 211 bin paket sigarayı korumak için ateş açtı.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün sınır birlikleri tarafından 11.30-14.30 saatleri arasında, 40-50 şahıs tarafından 93 katırlık kaçak malzemenin, Irak’tan Hakkâri / Şemdinli Anadağ Köyü bölgesine getirildiği ve anılan köy yakınında kayalık bir arazi kesimine bırakıldığı tespit edildi.

Söz konusu kaçakçılık faaliyetine müdahale etmek amacıyla olay bölgesine gönderilen unsurlara, saat 14.45 ve saat 16.00’da, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, bölgedeki iki ayrı tepeden, iki defa uzun namlulu silahlar ile taciz ateşi açıldı. Yapılan taciz ateşlerine, güvenlik güçleri tarafından anında karşılık verilmesi üzerine taciz ateşleri kesildi. Daha sonra olay bölgesinde yapılan aramada, 211 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Bu arada 6 Nisan akşamüstü Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist, Mardin’in Nusaybin ilçesi Demirtepe Hudut Karakol Komutanlığına silahsız ve teçhizatsız teslim oldu. 5 Nisan akşamüstü ise Kilis’in Merkez Akıncı Köyü mülkî sınırları içerisinde, Öncü Hudut Karakol Komutanlığı unsurlarınca icra edilen devriye faaliyeti esnasında, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan, DEAŞ Terör Örgütü mensubu Suriye uyruklu bir yakalandı. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@