Kabus Geri Dönüyor, Soğuk Ve Yağışlı Hava Geliyor!

ANKARA (ANKA) – Soğuk ve kar yağışlarının etkisini gösterdiği Nisan ayının sonuna doğru kabus geri dönüyor. Yaz ayları yaklaşırken havaların soğumaya başlayacak olması dikkat çekti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin Ba

Haberler 19.04.2015, 15:20
Kabus Geri Dönüyor, Soğuk Ve Yağışlı Hava Geliyor!

ANKARA (ANKA) – Soğuk ve kar yağışlarının etkisini gösterdiği Nisan ayının sonuna doğru kabus geri dönüyor. Yaz ayları yaklaşırken havaların soğumaya başlayacak olması dikkat çekti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin Balkanlar üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceğini ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağını bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıklamasına göre, yurdun kuzey kesimlerinde başlayan sağanak yağışların; yarın iç ve kuzeydoğu bölgelerde aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Bu yağışlı havaya ilave olarak Salı günü Türkiye’nin Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının; bugün Marmara ve Batı Karadeniz bölgelerinde, yarın Türkiye’nin iç ve kuzeydoğu kesimlerinde, Salı günü Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk hava dalgası ile hafta sonuna kadar azalarak kuzey, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin altında seyredeceği bekleniyor.

Yarın İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sivas’ın doğu ilçeleri, Erzincan, Tunceli, Erzurum’un kuzeyi, Kars, Ardahan, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

-HAFTA SONUNDA TÜRKİYE GENELİNDE HAVA SICAKLIKLARININ ARTMASI BEKLENİYOR-

Salı günü Marmara, İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinde Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışların; Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş’ın batısı, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Trabzon, Rize, Artvin ve Bayburt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Çarşamba günü Marmara, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinde Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile İç ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Perşembe günü Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ankara, Çankırı, Karaman, Muğla, Denizli ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Cuma günü soğuk ve yağışlı havanın doğu bölgelerimizde etkili olduktan sonra ülkemizi terk etmesi, batı bölgelerden başlayarak hafta sonunda Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının artması bekleniyor. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@