Kabine Toplantısı Ne Zaman, Hangi Gün Yapılacak? Ek Kısıtlama, Tam Kapanma Gelecek Mi?

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı ne zaman? Kabine toplantısından ek kısıtlama, tam kapanma kararları gelecek mi? Yeni kararlar hangi gün açıklanacak? Kabine toplantısına ilişkin son gelişmeler, vaka sayılarında yaşanan artış oranları ve ek tedbir ihtimalleri.

Kabine Toplantısı Ne Zaman, Hangi Gün Yapılacak? Ek Kısıtlama, Tam Kapanma Gelecek Mi?

Vaka sayılarında yaşanan artış kabine toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? sorusunun daha çok konuşulur hale geldi. Ramazan ayının başlamasının ardından vaka sayılarının azalmaması, alınan önlemlerin beklenen sonuçları vermemesi tam kapanma ihtimallerini gündeme getirdi. Bu kapsamda dile getirilen tüm iddialar ile Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısına dair son gelişmeleri aktarıyoruz. 

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Bir önceki Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı Ramazan ayının ilk günü 13 Nisan Salı günü gerçekleştirilmişti. Aynı gün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası kapsamlı açıklamalarda bulunmuştu. Ramazan ayında uygulanacak kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan değişen sokağa çıkma yasağı kararları ile uygulanacak yeni önlemleri açıklamıştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı o konuşmasında ayrıca ilan edilen önlemlerin geçici tedbir önlemleri olduğunu, vaka sayılarının artması, gerekli görülmesi durumunda tam kapanma başta olmak üzere daha kısıtlayıcı önlemlerin alınabileceğini bildirmişti. 

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilerde vaka sayılarında yaşanan artış devam ediyor. Türkiye geneli kısıtlamalar artmış olsa da, aşılama çalışmaları devam ediyor olsa da günlük vakalar 55 bin ile 56 bin arasında değişiyor. Bu artışların devam etmesi hastane doluluk oranlarının artması ek kısıtlamaların daha ciddi konuşulmasına neden oldu. 

İŞTE O TARİH

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir önceki kabine toplantısında 2 haftalık bir sürecin yakından takip edileceğini bildirmişti. Ramazan ayının ilk iki haftasını kapsayan bu süreçte alınan önlemlerin işe yaramaması durumunda bir sonraki kabine toplantısımda önlemler artırılacak. 

Kabine toplantısına ilişkin beklentiler ise iki haftalık sürecin tamamlanması. Bu kapsamda 13 Nisan tarihinde gerçekleştirilen son toplantıdan sonra bir sonraki Kabine Toplantısının 26 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

EK TEDBİRLER İŞE YARAMADI

Ramazan ayının başında açıklanan ek kararlar şu yönde olmuştu. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) günleri sokağa çıkma yasağı 19.00 ile 05.00 arasında uygulanacak. Aynı yasak hafta sonları ise Cuma günleri saat 19.00’da başlayıp, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de sona erecek şekilde uygulandı. Bunun dışında . 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında olan vatandaşlara toplu taşıma kullanımı yasaklandı. İşletmelere paket servis yada gel al seçenekleri ile belli saatler arasında çalışma izni verildi.  Ancak bu ek önlemler vakaların azalmasında etkili olmadı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@