Kabine Toplantısı Başladı! Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Açıklamasında

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabine toplantısı başladı. Kabine toplantısının tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma gerçekleştirecek.

Kabine Toplantısı Başladı! Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Açıklamasında

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Ekonomi, pandemi, terör ve yurtdışı konularının konuşulması beklenen kabine toplantısında, ramazan ayının kalan kısmında geçerli olacak kararlar da açıklanacak. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KONUŞMASI BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı tüm bakanların katılımıyla gerçekleştiriliyor. Resmi Gazete'de yayımlanan son düzenleme ve atama kararları ile kabine toplantısında ilk defa yer alacak isimler bulunuyor. Yeni göreve atanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş ilk kabine toplantılarına katılıyorlar. 

Öncelikli Konular

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında çok öenmli gündem başlıkları ele alınacak. Özellikle son dönemde yaşanan yurtdışı hareketlenmeler ve yurtiçi ekonomik dalgalanmanın toplantıda konuşulması bekleniyor. Bunun dışında pandemi süreci ve terör konuları da masada olacak. İşte konuşulması beklenen bazı konular. 

* Ramazan ayının kalan kısmında kapanma ve kısıtlama tedbirleri. 

* Bayram sürecinde tam kapanma olasılığı. 

* Kuzey Irak'a başlatılan terör operasyonları

* Rusya Ukrayna gelişmeleri

* ABD kanadından gelen sözde soykırım açıklaması

* Covid-19 aşılama süreci

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşmasıyla Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantıısnda alınan kararları kamuoyu ile açıklayacakç Millete sesleniş konuşması toplantı sonrası yapılacak olup 18.30 - 19.00 gibi başlaması öngörülüyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@