Kabine Toplantısı Başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan Konuşma Yapacak! Gözler Tam Açılma Kararlarında

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı başladı. Uzun süredir beklenen ve alınacak kararların merak edildiği kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yapacak ve yeni dönem kararları açıklayacak.

Kabine Toplantısı Başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan Konuşma Yapacak! Gözler Tam Açılma Kararlarında

Tam açılma kararları gündemi ile Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısında en önemli gündem maddesi yaz döneminde uygulanacak kurallar. 

Beştepe'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen kabine toplantısının tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir basın toplantısı düzenleyecek. Basın toplantısında alınan tüm kararlar ilan edilecek ve yeni dönem başlayacak. 

KABİNE TOPLANTISI BAŞLADI

Kabine toplantısı kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Bilim Kurulu Toplantısından çıkan tavsiye kararları sunulacak. Ardından yeni dönem yasaklara ilişkin kararlar açıklanacak. Toplantıda bu alanda incelenecek en önemli husus ise algının seyrinde yaşanan artışa bağlı olarak 17 Mayıs'ta hayata geçirilen kademeli normalleşme sürecinin vaka sayılarına yansıması ele alınacak. Gerçekleştirilecek görüşmelerin ardından ise uygulanacak yasaklara dair kararlar verilecek. 

Yeni dönemde uygulanması muhtemel kararlara dair bazı değerlendirmeler daha önceden basında konuşulmuştu. Bu değerlendirmelerde hafta sonu yasakları ile hafta içi sokağa çıkma yasaklarının neler olabileceği aktarıldı. 

Bu çerçevede haftaiçi 21.00'den sona başlayan sokağa çıkma yasaklarının 24.00'e kadar uzatılabileceği, cumartesi günü uygulanan yasakların kaldırılabileceği, seyahat kısıtlamalarının tam anlamıyla kaldırılması gibi kararların alınabileceği ifade edildi. 

Toplantıda yüz yüze eğitiminin başlayıp başlamayacağı ve kapsamı netleşecek. Telafi eğitiminin ne zaman başlayacağı, uzaktan mı yoksa yüz yüze mi olacağı da belli olacak.

Kafe ve restoranların kişi sayısı sınırlandırılarak açılabileceği belirtiliyor. Düğün, nişan, kına gecesi merasimlerinin de kişi sayısı sınırlandırılarak serbest bırakılması bekleniyor.

KONUŞMA NE ZAMAN SAAT KAÇTA OLACAK?

Kabine Toplantısı saat 16.00 itibariyle başladı. Toplantının en az 2 buçuk 3 saat sürmesi bekleniyor. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat 19.00 saat 19.30 gibi kameraların karşısına çıkması ve tüm kuralları ilan etmesi öngörülüyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@