Jandarma Yaralı Yavru Karacayı Milli Parklar'a Teslim Etti

Jandarma, Samsun’un Yaylageriş köyünde bulunan yaralı bir karaca yavrusunu milli parklar yönetimine teslim etti.

Haberler 27.07.2015, 19:49
Jandarma Yaralı Yavru Karacayı Milli Parklar'a Teslim Etti

ANKARA(ANKA) – Jandarma, Samsun’un Yaylageriş köyünde bulunan yaralı bir karaca yavrusunu milli parklar yönetimine teslim etti.

TSK’da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen bazı faaliyetlere ilişkin yapılan açıklamaya göre Samsun İli Tekkeköy İlçesi Yaylageriş Köyünde oturan bir vatandaş 20 Temmuz güün bahçesinde yaralı bir yavru karaca buldu. Vatandaş olayı Büyüklü Jandarma Karakol Komutanlığına bildirdi. Yavru karaca Jandarma personeli tarafından aynı gün Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğüne teslim edildi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kuvvet Komutanları, Jandarma Genel Komutanı ve Genelkurmay II’nci Başkanı ile birlikte 22 Temmuz’da Özel Kuvvetler Komutanlığında denetleme ve incelemelerde bulunmuş, yapımı tamamlanan tesislerin açılışını yapmış ve gece icra edilen “Özel Kuvvetler Tatbikatı”nı izledi.

Kara Kuvvetleri Lisan Okulu Komutanlığı tarafından 21 Temmuz günü Somali uyruklu subay ve astsubayların Türkçe Kurs Kapanış Töreni yapıldı. Anavatanlarından yaklaşık beş bin kilometre uzakta Türkçe eğitimi alan Somalilere, Türk kültürü, türküleri, örf ve adetleri de tanıtıldı.

Şehit Jandarma Er Allahverdi Yılnız annesi Zehine Yılnız, Genelkurmay Başkanlığı Şehit Gazi İşlem Şube Müdürü Albay Adem Aslan başkanlığındaki bir heyet tarafından Genelkurmay Başkanı adına evinde ziyaret edilmiş ve kendi yaşam alanı uygun bir şekilde düzenlenmiştir.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından 18 Mart 2015 tarihinde başlatılan, “Türkiye Şehitlerini Anıyor” etkinliği kapsamında ise Kıbrıs Barış Harekâtı şehitlerinden Deniz Onbaşı Hasan Dutlu, annesi, yeğeni, şehit yakınları, davetliler, müze ziyaretçileri ve öğrencilerin katılımıyla törenle anıldı. 29 Temmuz günü saat 14.00’te Jandarma Astsubay Üstçavuş Kemal Dere’nin Harbiye Askerî Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında anılacağı bildirildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı; Kayseri’deki 1'inci Komando Tugay Komutanlığı tarafından 13-15 Temmuz 2015 tarihleri arasında terörizmle mücadele harekâtına yönelik “Arazi Tatbikatı”, Erzincan’daki 59'uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı tarafından 14 Temmuz 2015 tarihinde, 1995/2 tertip acemi çavuş adayı ve erlerin katılımıyla dönem sonu topçu atışları gerçekleştirildi.

Yunan askerî yetkilileri 16-17 Temmuz 2015 tarihlerinde, Pazarkule Hudut Kapısı bölgesinde, Demirköprü Hudut Karakolu bölgesinde ve İpsala Köprüsü’nde görev yapan hudut birliklerini ziyaret ederek, personelin Ramazan Bayramını kutladı. Bayramlaşma, 4’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ve 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına bağlı görev yapan hudut personeli ile Yunanistan hudut birliklerinde görevli personel arasında gerçekleşti.

Samsun İl Jandarma Komutanlığınca; Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında, 9 Temmuz günü Tekkeköy Belediyesine ait düğün salonunda tarım araçlarının güvenli kullanımı hususunda vatandaşlara bilgi verildi.

TSK’da ayrıca Ramazan Bayramı dolayısıyla iç ve yurtdışı görevlerde bulunan birlik ve komutanlar bazı ziyaret ve tebrik etkinlikleri gerçekleştirdi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@