İzmirli 68'liler Görev Başında

İzmir 68'liler platformu; son günlerde, içte ki ve dışta ki emperyalist ve faşist mihrakların yönettikleri provakasyonlar sonucunda artan terör saldırıları yüzünden yitirilen polis ve asker vatan evlatlarımızın ve ailelerinin durumlarını değerlendirmek üzere, Başkan Okan Yüksel"in çağrısıyla toplandı.

Haberler 04.09.2015, 16:53
İzmirli 68'liler Görev Başında

 Ülkemizin dört bir yandan kuşatıldığı,ölümün kol gezdiği,yoksulluğun,ezilmişliğin emperyalizmin,faşizmin kol gezdiği bir dönemde İzmirli 68'liler, ü zerlerine düşen sorumluluk gereği görev başında olduklarını açıkladı.

Denizlerin,Mahirlerin,Ulaşları,İbolar'ın bu ülkenin isyancı gençleri olarak kendilerine hem onurlu bir miras hem de büyük bir sorumluluk bıraktıklarını belirten İzmir 68'liler Platformu Başkanı Okan Yüksel 'Var gücümüzle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının çizdiği tam bağımsız Türkiye yi yaratacağız' dedi.İzmir 68'liler Platformu genişletilmiş konsey toplantısının Sancar Maruflu başkanlığında gerçekleştirildiğine ve İzmir'in kurtuluş günü 9 Eylül'de tüm etkinliklerde alanlarda olunacağına dair kararlar alındığını belirten Okan Yüksel,İzmirli 68'liler her zaman görev başındadır şeklinde konuştu. Konsey başkanı Sancar Maruflu da 9 Eylül 'de tüm sivil toplum kuruluşları ile birlikte Belkahve'de olacaklarını ve daha sonra İzmir'deki tüm etkinliklerde 68'de yaktıkları özgürlük ateşinin hiçbir zaman sönmeyeceğini vurguladı 68'lilerin eski efsane liderlerinden Yalçın Dağgüden 'in de katıldığı toplantıda yaşanılan herşey değerlendirildi... 68'lilerin sadece izmir'de değil tüm Türkiye'de yaşanılan bu dönemde her zamankinden daha duyarlı ve daha aktif olmaları kararlaştırıldı. Özellikle İzmir'in kurtuluş günü bayramı'nda yaşanılacak tüm etkinliklere katılınması ve Toplumun EMPERYALİZME karşı bilinçlendirilmesi çalışmalarının yapılması kararlaştırıldı... Ayrıca; 9 Eylül İzmir'in Kurtuluş Bayramı etkinliklerinden sonra 15 günde bir Büyükşehir sınırları içinde ki bir ilçede toplanarak, “BİLGİ ve FİKİR” etkinlikleri düzenlenmesi Kararlaştırıldı.. özellikle 7 haziran seçimlerinden sonra artan ve canlar alan- kanlar döken terör'ün önlenmesi için herşeyin yapılması, gerekirse terör bölgelerine gidilip çalışma yapılması dahi tartışıldı.. 9 eylül'den sonra 19 eylül gaziler günü'nde Bornova'da bir salon etkinliği yapılmasıda kararlaştırıldı..

Sancar Maruflu başkanlığındaki konsey toplantısına Okan Yüksel,Nail Yüce Ertuğrul Gezenoğlu,Nail Dağdelen,Bülent Tokalıoğlu,Ünal Baysal,Fevzi Sürücüoğlu,Kemal Rafet Gücoğlu,Recai Acar,Türkan Başyiğit, Özkan Felek ,Şehmus Kayapınar ,Nazife Öztürk,,Hayati Oral, Yalçın Dağgüden   Nezahat Yılmaz,M.Ali Sönmez,Aziz Kurultay Mehmet Köklüağaç ve Hasan Ruşen Gürgân'ı  katıldı..

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@