İzmir'de 'Atatürk'ü Ak Parti Bayrağıyla Kapattın' Tartışması

İZMİR'de CHP ve AK Parti arasında fotoğrafı parti bayrağı ile kapatma tartışması başladı.

Haberler 29.09.2015, 19:05
İzmir'de 'Atatürk'ü Ak Parti Bayrağıyla Kapattın' Tartışması

(DHA) - İZMİR'de CHP ve AK Parti arasında fotoğrafı parti bayrağı ile kapatma tartışması başladı. CHP İzmir 1'inci bölge 3'üncü sıra milletvekili adayı Tuncay Özkan, AK Parti İzmir 1'inci bölge 1'inci sıra milletvekili adayı Binali Yıldırım'ın Atatürk'ün fotoğrafının bulunduğu çerçevenin AK Parti bayrağı ile kapatıp önünde poz verdiğini öne sürdü. Yıldırım, fotoğrafta Atatürk değil Osmanlı tuğrası olduğunu savunarak, sosyal medyadan fotoğrafı yayınladı. Özkan geri adım atmayıp fotoğrafı analiz ederek, "Atatürk'ün ayakları görünüyor" dedi.

CHP İzmir 1'inci bölge 3'üncü sıra milletvekili adayı Tuncay Özkan, AK Parti İzmir 1'inci bölge 1'inci sıra milletvekili adayı Binali Yıldırım'ın AK Parti Torbalı İlçe Yönetim Kurulu üyesi Emre Tezcan'ın işyerine uğrayıp, Twitter'da paylaşılan fotoğrafta, çerçeveli Atatürk fotoğrafının AK parti bayrağı ile kapatıldığını öne sürdü. Yıldırım, Twitter'da bayrağın kaldırılmış halinin fotoğrafını paylaşarak orada Atatürk değil, Osmanlı tuğrası olduğunu öne sürdüktensonra, "Asıl siyasete Atatürk'ü alet edenler sizsiniz. Atatürk'ü seven her İzmirli'ye hesap vereceksiniz" dedi.

Bu açıklama üzerine partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda Tuncay Özkan barkovizyon görüntüsü eşliğinde basın toplantısı yaptı. Özkan, ikinci paylaşıyan fotoğrafta çerçevedeki Atatürk resminin çıkarılıp yerine Osmanlı tuğrasının konduğunu iddia etti ve şu açıklamada bulundu:

"Binali Yıldırım, İzmir'e geldiği andan itibaren İzmir'i kurtaracak, AKP'ye kazandıracak bir kahraman edasıyla meydanları dolaşmış, sırtındaki siyah pelerinle İzmir'in en yüksek çatılarına çıkmış ancak aynı günün gecesi atlayarak siyaseten intihar etmiştir. 'İzmir'i Atatürk'ün muassır medeniyet seviyesine çıkarmak için mücadele ediyoruz' diyen ve 2023 hedeflerinden söz eden Yıldırım, aynı akşam Atatürk'ün resminin üzerine AKP bayrağı asarak söylediklerinin tamamını siyaset çöplüğüne yollamıştır. Bu fotoğraf ortaya çıkınca bu çerçevenin içindeki fotoğrafı değiştirerek, 12 saat sonra açıklama yapmış 'orada Osmanlı tuğrası vardır' demiştir. Mustafa Kemal'den utanacak ne yaptınız da kapattınız? Osmanlı'nın üstünü neden kapattınız, sizin bizim tarihimizle geleceğimizle alıp veremediğiniz nedir? Siz siyaseti illa yok ederek, kirleterek mi yapmak zorundasınız. Bu halkın tokadını 7 Haziran'da yediniz. İzmir ve Türkiye, 1 Kasım'da Atatürk'ün ve Osmanlı'nın ne olduğunu size Osmanlı tokadı ile gösterecek."

ATATÜRK'ÜN AYAKLARI


Tuncay Özkan, üstü bayrakla örtülü fotoğraf ile Osmanlı tuğrasının olduğu fotoğrafı analiz ederek, üstü örtülü ilk fotoğrafta Atatürk'ün ayaklarının göründüğünü, ikinci fotoğrafta ise görüntünün aynı olmadığını çerçeve içine Osmanlı tuğrası koyup açıklama yaptıklarını iddia etti. Özkan, şöyle konuştu:

"Burada resmin özellikle alt bölgesine dikkat edin. Burara Mustafa Kemal'in ayağını görüyorsunuz. 12 saat sonra uydurdukları fotoğrafta 'o Atatürk değil tuğra' dedikleri çerçevede Atatürk'ün ayakları yok. İnsanın siyaseten intiharı budur. Süperman. İzmir'in AKP'ye kazandıracak olan kara pelerinli arkadaş İzmir'in çatılarından kendini bırakmıştır. Hodri meydan hesaplaşalım. 'Mahkemede hesap soracağım' demiş. Biz mahkemede çok hesap verdik. Sokakta meydanda sandıkta hesaplaşalım. Bu ikiyüzlülük son bulsun. Binali Yıldırım, 'milyon Ali' bundan sonra milyar olsa 5 para etmez. Onun işi bitmiştir. Halka yalan söylemekle kalmamış üzerine tüy dikmiştir. Fotoğrafta Atatürk'ün ayaklarını görmektesiniz. Halkımıza Binali Yıldırım'ı şikayet ediyorum. Biz buna son vereceğiz. Siyasetteki kirliliği sonlandıracağız. Yıldırım'ın uydurmaları konusunda sizi dikkatli olmaya davet ediyorum."

"OSMANLI İLE ALIP VEREMEDİĞİNİZ NE?"

Özkan, gazetecilerin "O gece orada olup fotoğrafın orjinalini gören biriyle görüştünüz mü? Nasıl bu kadar eminsiniz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Biz orada değildik. Oradan arkadaşımız da yok. Çünkü biz haram sofralarda bulunmayız. Bizim bu fotoğrafı elde etme çabamız yok. Twitter'a koydukları fotoğraf bu. Artık o kadar zor durumda kalmışlar ki aşağı doğru ne sarkıtabilecek Osmanlı tuğrası. Atatürk'ten korkuyorsunuz, utanıyorsunuz Osmanlı'ya ne oldu? Osmanlı ile alıp veremediğiniz ne? Osmanlı bizim mirasımız. Osmanlı borçlarını ödeyen biziz. Biz o mirasın sahibiyiz. Biz AKP gibi köksüz değiliz. Bizim kökümüz Anadolu'nun en derin noktasındadır. Biz Mustafa Kemal'ın çocuklarıyız. Onlar korkabilirler biz sevdayla bakıyoruz. Her iki ayıbı da yüzlerine vurmak isterim. Bir ayıbı örtmek için çok daha büyük ayıp yaptılar bu da onların utanmazlık hanelerine yazılacaktır."

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@