İzmir Valisi maçta yaralananların son durumu hakkında açıklama yaptı

İzmir'de gerçekleştirilen Göztepe - Altay derbisi sırasında ve sonrasında yaşanan olaylardan sonra yaralananları ziyarete giden İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yaralıları hastanede ziyaret etti.

İzmir Valisi maçta yaralananların son durumu hakkında açıklama yaptı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger iki kulübün yöneticileriyle birlikte gittiği hastane ziyaretinde Altay Kalecisi olan Ozan Erim Özenç ve Göztepe taraftarı Mehmet Çakır'ın durumları hakkında bilgi sahibi oldu. Ziyaret çıkışında Rektör Profesör Doktor Caner Çavdar'la birlikte İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger basına açıklama yaptı. 

İZMİR VALİSİ KÖŞGER YARALILARI ZİYARET ETTİ 

İzmir Valisi Köşger konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Yaşanan üzücü hadiseden sonra yaralanan Altay kalecisi ve Göztepe taraftarını ziyaret ettik. Kendileriyle konuşup geçmiş olsun dileklerini ilettik. Buradan bir kere daha her iki takımın taraftarına ve tüm İzmir'e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." dedi. 

Sosyal medya hesapları üzerinden oldukça fazla sayıda spekülatif haberlerin var olduğunu vurgulayan Köşger "Bunların hiçbirisi doğru değil. Taraftarların çatıştığı, başka hadiselerin olduğunu gerçek dışı. Her iki yaralımızın da tedavi süreci devam ediyor. Kalecimizin durumu çok daha iyi, sadece sabaha kadar gözetim altında tutulacak. Yaralanan taraftarla ilgili tedavi süreci devam ediyor" şekline konuştu.

DURUMU STABİL 1-2 GÜN MÜŞADE ALTINDA TUTULACAK

9 Eylül Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Profesör Doktor Caner Çavdar'ın yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde; "Hastanemizde bir tane spor dostu taraftarımızı takip etmekteyiz. Kendisine hastanemizde gerekli olan her türlü müdahale yapılmıştır. Şu anda durumu stabildir fakat tabii 1-2 gün müşade altında tutmak zorundayız. Tüm taraftara geçmiş olsun" dedi.

 

SONRAKİ HABER