İzmir İtfaiyesinde Çekilen Görüntüler Sonrası 4 Personel Hakkında Soruşturma

İzmir İtfaiyesinde çekilen bazı görüntülerin internet ve sosyal medya mecralarında yayınlanmasının ardından görüntüler hakkında inceleme başlatıldı. İnceleme sonrası 4 personel hakkında soruşturma kararı çıktı.

İzmir İtfaiyesinde Çekilen Görüntüler Sonrası 4 Personel Hakkında Soruşturma

İzmir İtfaiyesinde çekilen görüntülerde görevli olmayan 3 kadının itfaiye araçları üzerinde video çektikleri görülüyor. İtfaiye araçlarını da süren görüntülerin internet ve sosyal medya yayınlamasının ardından ise İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı harekete geçti. 

4 PERSONEL HAKKINDA SORUŞTURMA KARARI

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığınca yapılan yazılı açıklama ile video hakkında inceleme başlatıldığı bildirildi. Videolarda yer alan görüntülerin disiplin ve sorumluluk anlayışıyla bağdaşmadığının vurgulandığı açıklamada sorumlular hakkında en ağır yaptırımların uygulanaccağı ifade edildi. 

Kurum tarafından yayımlanan yazılı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı. 

"Bazı internet siteleri ve sosyal medya hesaplarına yansıyan görüntülerin bahsi geçen disiplin ve sorumluluk anlayışıyla bağdaşmadığı aşikardır. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak teşkilatımızın saygınlığına gölge düşürecek hiçbir eylem ve davranışa tolerans göstermemiz söz konusu değildir. Olayla ilgili inceleme derhal başlatılmış, tespit edilen 4 personel hakkında disiplin süreci devreye alınmıştır. Başlatılan soruşturmada sorumlu personele yasa, yönetmelik ve talimatlar doğrultusunda ilgili disiplin ve teftiş kurulunun vereceği karara göre iş akitlerinin feshi de dahil gereken en ağır yaptırımlar uygulanacaktır."

Video görüntülerinde 3 kadının İzmir Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Toros Eğitim Merkezinde yer alan itfaiye araçlarının olduğu bölümde dans ettikleri, araçlara bindikleri ve araçları kullandıkları görülüyor. Görüntüler kısa süre içinde sosyal medyada yer almış ve büyük tepkit oplamıştı. 

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@