İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Yeni Asır'a Saldırıyı Kınadı (2)

BASIN KURULUŞLARINDAN KINAMA

Haberler 13.10.2015, 22:50
İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Yeni Asır'a Saldırıyı Kınadı (2)
BASIN KURULUŞLARINDAN KINAMA

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, Yeni Asır Gazetesi'ne düzenlenen 'boyalı-yumurtalı' fiili saldırıyı kınadığını bildirdi. Yapılan yazılı açıklamada, 'Yayın politikasını eleştirmek her kesin hakkıdır, ancak gazeteleri miting meydanlarında yere atarak hedef göstermek, fiziki saldırılara da zemini yaratmaktadır. Bu nedenle sivil toplum kuruluşları, emeği, basın- ifade özgürlüğünü savunan sendika temsilcilerinin bu yaklaşımını doğru bulmuyoruz. Yeni Asır Gazetesi'ne saldırı kabul edilemez. Hedef gösterenlerin ve saldırıyı gerçekleştirenleri Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şubesi olarak kınıyoruz. Basına özgürlüğü ve gazetecilere yönelik her türlü tehdidin ve saldırının karşısında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz' denildi.

İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu ile Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu da Yeni Asır Gazetesi'ne yönelik saldırıyı kınadı.

ATİLLA SERTEL'DEN KINAMA

CHP İzmir 2. bölge milletvekili adayı gazeteci-yazar Atilla Sertel de Yeni Asır’a yapılan saldırıyı kınayarak, "Yeni Asır gazetesine bir grup tarafından yumurtalı ve boyalı saldırı yapıldığını üzüntüyle öğrendim. Düşünce ve ifade özgürlüğü başta olmak üzere gazetecilerin can ve mal güvenliklerini tehdit eden her türlü saldırının, baskının karşısındayız. Şiddet ve teröre karşı barışı savunuyoruz, tek sesliliği değil çok sesliliği, demokrasiyi savunuyoruz. İzmir gibi demokrasinin beşiği bir kentte basın ve ifade özgürlüğüne yönelik bu çirkin saldırıyı kınıyorum. Saldırganların bir an önce yakalanıp, hakim önünde hesap vermesini bekliyoruz. Yeni Asır gazetesi ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@