İzmir Gazeteciler Cemiyeti: Meslektaşlarımızdan Yana Tarafız

ANKARA (ANKA) – İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, muhalefet partilerinin taraflı yay...

Haberler 02.11.2015, 14:25
İzmir Gazeteciler Cemiyeti: Meslektaşlarımızdan Yana Tarafız

ANKARA (ANKA) – İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, muhalefet partilerinin taraflı yayın yaptığı için TRT’ye tepki göstermesini eleştirerek, “Devletin televizyonu TRT’nin yayın politikası ne olursa olsun biz gazetecilerden ve çalışanlardan yana tarafız” dedi.

Dikmen, yaptığı açıklamada, TRT’yi hedef alan davranış ve söylemlerin TRT çalışanlarının işlerini zorlaştırdığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Devletin televizyonu TRT’nin yayın politikası ne olursa olsun biz gazetecilerden ve çalışanlardan yana tarafız. Meydanlarda basın özgürlüğünden yana tavır takınan MHP ve CHP liderlerinin yine meydanlardan TRT’yi hedef göstermesi TRT’den ziyade o kurumda görev yapan meslektaşlarımızı hedef haline getirmekte ve mağdur etmektedir. Meslektaşlarımız görevi başında halk tarafından yoğun tepki ve linç girişimleriyle karşı karşıya kalmaktadırlar. Sağduyulu ve topluma örnek davranışlarda bulunması gereken liderlerin bir taraftan basın özgürlüğüne yönelik eleştiriler getirirken diğer taraftan bu tutumlarıyla taban tabana zıt davranışlar sergilemesini doğru bulmuyoruz. Unutulmaması gereken nokta; TRT’de görev yapan meslektaşlarımızın yalnızca kendilerine verilen görevi özveriyle yerine getirme gayreti içinde olmalarıdır. O kurumda çalışmaları onların kanalın yayın politikasını tasvip ettiği anlamına gelmez. Sağduyudan uzak bu tür söylemlerden en büyük zararı yine çalışanlar görmektedir. Siyasilerden ve toplumun diğer kesimlerinden beklentimiz, hangi yayın politikasını güderse gütsün basın ve ifade özgürlüğüne saygılı olmaları ve meslektaşlarımızı hedef gösteren söylemlerden kaçınmalarıdır.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@