İzmir'de otluk ve makilik alanda yangın çıktı

ZMİR'in Karşıyaka İlçesi'nde, otluk ve makilik alanda çıkan yangın, ekiplerin yoğun müdahalesiyle kontrol altına alındı. Doğançay Mezarlığı yakınlarındaki otluk ve makilik alanda saat 22.30 sıralarında bilinmeyen bir nedenle yangın...

Haberler 02.09.2016, 00:42
İzmir'de otluk ve makilik alanda yangın çıktı
ZMİR'in Karşıyaka İlçesi'nde, otluk ve makilik alanda çıkan yangın, ekiplerin yoğun müdahalesiyle kontrol altına alındı.
Doğançay Mezarlığı yakınlarındaki otluk ve makilik alanda saat 22.30 sıralarında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgeden çıkan alevleri görenler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 50 arazöz, 7 dozer, 250 işçi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti. Gece olması nedeniyle sadece karadan müdahale edilen yangın rüzgarın ve alanın otluk olması sebebiyle kısa sürede büyüdü. Yangın ekiplerin yoğun çabasıyla kontrol altına alınırken, İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Aybal, bölgenin otluk ve bir kısım makilikten oluştuğunu, yangının yerleşim birimlerini tehdit etmediğini belirtirken, ne kadar alanın zarar gördüğünün sabah yapılacak inceleme sonrasında tespit edileceğini ifade etti.

FOTOĞRAF

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@