İzmir'de belediye çalışanlarına FETÖ anketi

İZMİR Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerde çalışan memur, işçi, sözleşmeli personel ve taşeron işçilerin doldurması için 'FETÖ' anketi gönderdi.

Haberler 12.08.2016, 15:42
İzmir'de belediye çalışanlarına FETÖ anketi

İZMİR Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerde çalışan memur, işçi, sözleşmeli personel ve taşeron işçilerin doldurması için 'FETÖ' anketi gönderdi. Çalışanlardan kendileri, eş ve çocuklarını da kapsayacak şekilde, Kanun Hükmünde Kararname'yle kapatılan okul, yurt, vakıf, dernek, üniversite, sendikalarla bağlantıları olup olmadığını, FETÖ ve kalkışma hareket lehine sosyal medyada paylaşımlarda bulunup bulanmadıklarını sordu.

İçişleri Bakanlığı'nın 15 Temmuz darbe girişimi yaptığı çalışma kapsamında önce İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerden çalışanların listesini alan, daha sonra ise FETÖ'yle ilgili olduğu tespit edilen, gözaltına alınan veya tutuklanan personelle ilgili rapor istemesinin ardından İzmir Valiliği bu kez de belediye çalışanlarının doldurması için FETÖ anketi gönderdi. Anketler bir hafta içinde valiliğe teslim edilecek. Anketle birlikte, 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin tedbirler başlıklı 2'nci maddesinin 1'inci fıkrası ile milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti veya irtibatı belirlendiği belirlenen 934 anaokulu, ilk ve orta dereceli okul, 109 öğrenci yurdu, pansiyon,104 vakıf, 35 sağlık tesisi, 1125 dernek, federasyon, 15 üniversite, 20 sendikanın adı da çalışanlara verildi.

BAĞLANTINIZ VAR MI ?

Çalışanlara ankette listedeki özel sağlık kurum ve kuruluşları, özel öğretim kurum ve kuruluşları, öğrenci yurtları ve pansiyonlar, vakıf, dernekler ve bunların iktisadi işletmeleri, vakıf yüksek öğretim kurumları ve sendikalar ile bağlantıları olup olmadığı, varsa niteliği soruldu. Ayrıca Bank Asya'da menkul kıymetleri bulunup bulunmadığı da sorular arasında yeraldı.

SOSYAL MEDYA SORUSU

Anketin son sorusu ise "Gerçekleştirilen kalkışma hareketinin öncesi, vukuu bulduğu süreç ve sonrasındaki zaman çerçevesinde milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen terör örgütü (FETÖ/PDY) ve kalkışma hareketi lehine, sosyal medya organlarında halkı galeyana sürükleyici, ülkemizin vatandaşları arasında birlik, beraberlik ve kamu düzenine zarar vermeyi amaçlayan paylaşımlarda bulundum / bulunmadım. (Bulunması halinde niteliğini açıklayınız)" şeklinde oldu.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@