İzmir'de 3 işadamı tutuklandı

İZMİR'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan işadamları Mustafa Özkara, Ezel Seçilmiş ve Resul Seçilmiş tutuklandı.

Haberler 11.08.2016, 22:59
İzmir'de 3 işadamı tutuklandı
Mehmet GÜNEY/İZMİR, () - İZMİR'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan işadamları Mustafa Özkara, Ezel Seçilmiş ve Resul Seçilmiş tutuklandı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin geçen 29 Temmuz'da düzenlediği FETÖ/PDY operasyonunda Ege ve Batı Akdeniz Sanayi ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özkara ile Batınak Transit Taşımacılık Petrol ve Tur. Tic. Ltd. Şti.'nin (BALPET) sahipleri Ezel Seçilmiş ve Resul Seçilmiş gözaltına alındı. Kırgızistan'a kaçmaya çalışırken, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda yakalanan ESİDEF Başkanı Özkara'nın, Fetullah Gülen'in ilk mütevelli heyeti içerisinde yer alan Osman Gürbüz Özkara'nın oğlu olduğu ve FETÖ'nün Ege Bölgesi'ndeki en önemli isimlerinden biri olduğu belirlendi. FETÖ'ye maddi kaynak sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan diğer işadamları Ezel ve Resul Seçilmiş'in sahibi oldukları 5 akaryakıt istasyonuna da el konulduğu bildirildi.

Üç işadamı, polisteki işlemlerinin ardından bugün sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@