İzmir'de 1 Mayıs baskını

İZMİR'de, 1 Mayıs öncesinde olay çıkarmayı planladıkları ileri sürülen kişilerin üyesi olduğu derneklere, sabah saatlerinde baskın yapıldı. Adreslerde çok sayıda yasak yayın, pankart ve dijital veri ele geçirildiği belirtildi. Kentte hazırlıkları süren 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili yaşanabilecek olası olayların önüne geçebilmek için polis çalışma yaptı.

Haberler 21.04.2016, 11:11
İzmir'de 1 Mayıs baskını
İZMİR'de, 1 Mayıs öncesinde olay çıkarmayı planladıkları ileri sürülen kişilerin üyesi olduğu derneklere, sabah saatlerinde baskın yapıldı.

Adreslerde çok sayıda yasak yayın, pankart ve dijital veri ele geçirildiği belirtildi. Kentte hazırlıkları süren 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili yaşanabilecek olası olayların önüne geçebilmek için polis çalışma yaptı. Gerekli hazırlıklardan sonra İzmir Emniyet Müdürlüğü  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kutlamalarda olay çıkaracakları yolunda bilgiler elde edilen bazı kişilerin üye oldukları derneklerin binalarına, bugün saat 06.00 sıralarında baskın yaptı.

Polisin dernek binalarında yaptığı aramalarda çok sayıda örgütsel doküman, yasak yayın, dijital veri ele geçirildiği belirtildi. El konulan malzemeler, emniyete götürüldü. Dijital verilerin incelenmesinden sonra gözaltıların olabileceği açıklandı.
 
Yorumlar (1)
5 yıl önce
baskın olmasi ii ya
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@