İYİ Partili Vekil Açıkladı! Meral Akşener'le Tartışan Kadın Kim Çıktı?

Meral Akşaner'in, İkizdere ziyaretinde tartışma yaşadığı kadının kim olduğuna ilişkin İYİ Parti kanadından açıklama geldi. İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan o kadının kim olduğunu açıkladı.

İYİ Partili Vekil Açıkladı! Meral Akşener'le Tartışan Kadın Kim Çıktı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener geçtiğimiz günlerde Rize'nin İkizdere ilçesine bir ziyarette bulunmuştu. Ziyareti kapsamıda taş ocağına karşı mücadele veren köylüleri ziyaret eden Akşener burada bir kadının tepkisiyle karşılamıştı. 

BİR KADINLA TARTIŞMIŞTI

Meral Akşener'in ziyareti sırasında kadın, Meral Akşener’in yanına gitmiş ve “Teröristlerle iş birliği yapıyorsunuz. Burada ne işiniz var” demişti. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener bu tepkiye ise “Nasıl bir iftira? Sizi Allah’a havale ediyorum. Ayıp, ayıp be. Megri megri’yi ben mi söyledim? Osman Öcalan’ın mektubunu ben mi okuttum? Haydi oradan” sözleriyle yanıt verdi. 

İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meral Akşener ile tartışan o kadının kim olduğuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Türkkan, “Bu hanımı o gün İkizdere'de gördüğünüz kıyafetle tanımamış olabilirsiniz. Bakın Havva Sevgen ablanız o.” ifadelerini kullandı.

Kadının normal yaşantısında açık ancak olay günü kapalı olduğunu ifade eden Türkkan, kadına ait bazı fotoğraflar yayımladı.

Lütfü Türkkan son paylaşımında ise “Operasyon maşası Havva Sevgen, İkizdere'yi yağma eden Cengiz İnşaat'ın taşeronu olan İhsan Çilo'nun da kardeşi çıktı diyorlar. Ne diyorsunuz arkadaşlar?” ifadelerini kullandı. 

CENGİZ İNŞAAT'DAN KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Değerli basın mensubu,

Bugün bazı internet sitelerinde yer alan “Havva Sevgen bakın kim çıktı” başlıklı haberler, Sevgen’in ağabeyinin Cengiz İnşaat’ın taşeronu olduğuna dair yanlış bilgiler içermektedir.

İhsan Çilo adında bir çalışanımız olmadığı gibi taşeron şirketlerimiz arasında Çilo İnşaat diye bir şirket de bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz.

Yorumlar (3)
Ahmet Bozkurt 3 hafta önce
O çıkmış bu çıkmış burada önemli olan kadının söyledikleri neden bu sözleri tartismiyoruzda üstünü örtmeye çalışıyoruz.
Kenan KILIÇ 3 hafta önce
Doğru olabilir ama bu gerçek hdp ile kol kola ittifak yapılması gerçeğini değiştirmez ki bunu meclis te te açıklama yapıldı siz hala inkar politika si uyguluyorsunuz CHP ile hdp ittifak halinde ve siz de CHP nin yanımdasıniz biri sağ diğeri ise sol kol bu kadar basit
Rahime krk 3 hafta önce
Kadın demiyor ki ben açım yardım edin ki sizin işinize gelir Yahut demiyor ki sen nasıl Tayyip Erdoğana bunu söylersin .Kadin pkk iş birliği nasıl yapıp da rizeye gelirsin .Yine olmadı yine iyi parti yaaa

Gelişmelerden Haberdar Olun

@