İYİ Partili Belediye Başkanı Silahlı Saldırı! 5 El Ateş Etti

Yomra ilçesi Belediye Başkanı İYİ Partili Mustafa Bıyık'a sabah saatlerinde silahlı saldırı düzenlendi. Genç olduğu belirlenen saldırgan Bıyık'ın makam aracının olduğu yöne doğru 5 el ateş etti.

İYİ Partili Belediye Başkanı Silahlı Saldırı! 5 El Ateş Etti

Sabah saatlerinde Trabzon'un Yomra İlçesinde belediye başkanına silahlı saldırı düzenlendi. İYİ Partili Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a yönelik saldırının detayları şöyle oldu. 

BELEDİYE BAŞKANINA SİLAHLI SALDIRI

Alınan ilk bilgilere göre sabah saat 08.30 sularında makam aracıyla belediye başkanlığına giden Mustafa Bıyık'a 17, 18 yaşlarında olduğu öne sürülen bir kişi tarafından ateş açıldı. Yaklaşık 7 metre mesafeden 5 el ateş eden saldırgan, saldırıyı tam Mustafa Bıyık'ın araçtan indiği sırada yaptığı aktarıldı.

Yomra ilçesi Belediye Başkanı İYİ Partili Mustafa Bıyık silahlı saldırıdan herhangi bir yara almadı ancak , kurşunlar belediye binasının camlarına isabet etti.

Saldırya dair detaylar ise daha sonra ortaya çıktı. Saldırı anında 4 kurşunun belediye camlarına, 1 kurşunun ise ATM'ye geldiği öğrenildi. 

Genç saldırganın saldırma anına ait görüntüleri ise güvenlik kameraları tarafından da görüntülendi. Saldırganın Bıyık'a tam araçtan inerken ateş açtığı görülüyor. 

Saldırının ardından Başkan Bıyık, polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Polis, saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

Yaşanan saldırı sonrası ise  İYİ Partili Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'ın yanına gelen Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu geçmiş olsun desteğinde bulundular. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@