İYİ Parti'den AK Parti'ye geçen Kürşat Engin Özcan kimdir?

Aydın Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti'den istifa edip AK Parti'ye geçti.

İYİ Parti'den AK Parti'ye geçen Kürşat Engin Özcan kimdir?

İYİ Parti'li Belediye Başkanı AK Parti'ye geçti - Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, AK Parti'ye geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısının ardından İYİ Parti'den istifa edip AK Parti'ye katılan Kürşat Engin Özcan'a rozetini taktı. Böylelikle AK Parti'ye katılmış oldu.

Gelenek bozulmadı. Rozeti Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı. Kürsüde hislerini paylaşan Özcan, 'Bugün burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tüm dünya ve dolayısıyla ülkemiz çok ciddi ve sıkıntılardan geçmektedir. Millete ve memlekete hizmet için her zaman emrinizdeyim sayın Cumhurbaşkanımız' dedi.

2019 yerel seçimlerinde Aydın'ın Nazilli ilçesinde CHP aday çıkarmamış ittifak ortağı İYİ Parti adayını desteklemişti.

İYİ Parti Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, partisinden istifa ettiğini duyurmasının ardından AK PArti'ye geçeceği öğrenildi. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısı düzenledi. Toplantı sonrası CHP ve İYİ Parti'den istifa eden belediye başkanlarının rozetini taktı. Böylelikle AK Parti'ye geçmiş oldu.

KÜRŞAT ENGİN ÖZCAN KİMDİR?

Kürşat Engin Özcan, 1976 yılında Aydın'ın Nazilli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Nazilli'de bitirdi. Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesin'de lisans eğitimini başarıyla başarıyla tamamladı. Mezun olduktan sonra avukatlık mesleğine başladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.