İtfaiyeden Baca Uyarısı

KARS Belediyesi, ev ve işyeri sahiplerini kış mevsiminin gelmesi ile birlikte bacalarını temizletmeleri konusunda uyardı. Belediye Başkan Yardımcısı Taner Turan Ünsal, kurum ve apartmanlar için yapılan başvurular ardından baca temizliği konusunda yardımcı olacaklarını söyledi.

Haberler 12.11.2015, 13:58
İtfaiyeden Baca Uyarısı
(DHA)- KARS Belediyesi, ev ve işyeri sahiplerini kış mevsiminin gelmesi ile birlikte bacalarını temizletmeleri konusunda uyardı. Belediye Başkan Yardımcısı Taner Turan Ünsal, kurum ve apartmanlar için yapılan başvurular ardından baca temizliği konusunda yardımcı olacaklarını söyledi.

Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte baca temizliği çalışmaları da hızlandı. Kars Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de şu ana kadar yüzlerce bacada temizlik yaptı. Halkın baca temizliğine karşı duyarlı olmalarını isteyen Belediye Başkan Yardımcısı Taner Turan Ünsal, şöyle dedi:

"Baca temizliği için itfaiyeyi arayanlara gece- gündüz demeden hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz kaloriferler ve sobaları yakamdan önce bizlerden destek alarak temizliğini yaptırmaları. Yılda 2 kez bunu tekrar ettirmeleri gerekiyor. Bacalar temizlenmeden yakıldığında karbon monoksit gazı nedeniyle zehirlenme ve ölüm gibi sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu vakaları önlemek amacıyla Belediye olarak gereken önlemleri alıyoruz. Vatandaşlarımızı da elimizden geldiğince bilgilendirmeye çalışıyoruz. Halkımızdan 110’u aramalarını ve bu sorunu ortadan kaldırma noktasında bizden yardım talebinde bulunmalarını istiyorum. Çünkü Kasım ve Aralık aylarında hemen hemen her gün 4-5 çatı yangını çıkıyor."



Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@