İtfaiyede Oylarını Kullandılar

ZONGULDAK'ta, okullar ve kamu kurumlarının yanında İtfaiye Müdürlüğü'nde de sandık kuruldu.

Haberler 01.11.2015, 16:43
İtfaiyede Oylarını Kullandılar
(DHA)- ZONGULDAK'ta, okullar ve kamu kurumlarının yanında İtfaiye Müdürlüğü'nde de sandık kuruldu. Seçmenler, itfaiye erlerinin soba ile ısındıkları dinlenme odasında kurulan 2 sandıkda oylarını kullandı.

Kentte, sabah saat 08.00'den itibaren seçmenler sandık başına gitti. Polis ekipleri, oy kullanılacak bölgelerde 1 saat öncesinden önlemlerini aldı. Sabahın ilk saatlerinde sandık başlarında yoğunluk yaşanmadı. Öğleye doğru ise yoğunluk arttı. Seçmenlerden bazıları küçük çocuklarıyla oylarını kullandı.

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ'NDE SANDIK KURULDU

Okullar ve kamu kurumlarının yanında Ontemmuz Mahallesi'ndeki Zonguldak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nde de 2 sandık kuruldu. Vatandaşlar, itfaiye erlerinin soba ile ısındıkları dinlenme odasında kurulan sandıklarda oy kullandı. Sandık görevlileri gün boyu sobanın yakılmasıyla ısınmaya çalıştı. Bu arada oy kullanma işlemi sırasında zaman zaman gelen ihbarlar ile birlikte yangın alarmı verildi. Görevliler ve seçmenler, ilk alarm verildiğinde kısa süreli bir şaşkınlık yaşadı. Seçmenler, gün boyunca zaman zaman çalan yangın alarmı eşliğinde oylarını kullandı.

OY KULLANMAYA SEDYEDE GİTTİ

Tepebaşı Mahallesi'nde oturan 95 yaşındaki Veysel Deveci, yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle yatağa bağımlı yaşayan eşi 89 yaşındaki Afi Deveci'nin oy kullanması için Evde Sağlık Hizmetleri Birimi'nden yardım istedi. Görevliler tarafından sedyeye konularak evden çıkarılan Afi Deveci, merdivenlerden indirilirken, "Beni nereye götürüyorsunuz?" dedi. Görevlilerin, "Oy kullanmaya götürüyoruz seni" diyerek cevap verdikleri Afi Deveci, kuruma ait minibüsle Zonguldak İmam Hatip Anadolu Lisesi'ne götürüldü. Sandık görevlisi oy pusulasını yaşlı kadınla beraber gelen eşi Veysel Deveci'ye verdi. Veysel Deveci, kabine girip perdeyi kapatmadan eşinin yerine oy pusulasını mühürledi. Afi Deveci, daha sonra eşinin kendi adına kullandığı oyun bulunduğu zarfı görevlinin yardımıyla sandığa attı. Okuma ve yazması olmayan Afi Deveci'ye oy kullandığına dair parmak bastırıldı. Afi Deveci ve eşi daha sonra aynı araçla eve götürüldü.

SEÇMEN SAYISI 1502 KİŞİ AZALDI

İl genelinde kurulan 1494 sandıkta 446 bin 31 kişinin oy kullanacağı öğrenildi. 7 Haziran seçimlerinde 447 bin 533 kişinin oy kullandığı kentte seçmen sayısı 1502 kişi azaldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@