İtalya Vizesi Nereden ve Nasıl Alınır?

İtalya’ya sunmuş olduğu güzellikler, eğitim kalitesi ve iş imkânları ile yurtdışına gitmek isteyenlerin, hoş bir Avrupa deneyimi yaşamak isteyenlerin en çok tercih ettikleri ülkeler arasında bulunuyor.

Gündem 27.04.2020, 11:10
İtalya Vizesi Nereden ve Nasıl Alınır?

İtalya’ya sunmuş olduğu güzellikler, eğitim kalitesi ve iş imkânları ile yurtdışına gitmek isteyenlerin, hoş bir Avrupa deneyimi yaşamak isteyenlerin en çok tercih ettikleri ülkeler arasında bulunuyor. Yurt dışına çıkmak, yeni yerler keşfetmek arzusunda olanların ilk tercihleri arasında İtalya yer alıyor. Hem hava hem kara yolu ile ulaşımın rahat sağlanabilmesi yanında diğer ülkelere kıyasla İtalyan mutfağı yemek kültürümüze en yakın mutfaklardan biri. Makarna ve pizzaları ile ünlü İtalya’nın bu lezzetlerini uygun fiyatlarla tadabilirsiniz. Ilıman bir iklime sahip İtalya’nın köklü tarihini ve özellikle Rönesans dönemi eserlerini görmek ise oldukça büyüleyici.Her yıl sanat, müzik, moda alanlarında düzenlenen festival ve sosyal etkinliklere katılarak dolu dolu bir seyahat geçirebilirsiniz. Sizde İtalya’ya gitmek istiyor ancak vize sorunlarından çekiniyorsanız Marina Vize Başvuru Merkezimize ulaşarak kolaylıkla İtalya vizesi alabilirsiniz.

İtalya Nerededir, Nasıl Gidilir?

İtalya, Güney Avrupa’da yer almaktadır.  Akdeniz’in iki büyük adası Sicilya ve Sardinya İtalya topraklarındadır. Şekli itibariyle çizmeye benzetilen ülke, coğrafi konumu sebebi ile ılıman bir iklime sahiptir. Avrupa’nın en kalabalık ülkeleri arasında 4. sırada yer alır. Gelişmiş ekonomisi ile yüksek yaşam standartlarına sahip olan İtalya, G7, Avrupa Birliği, NATO, Birleşmiş Milletler, Dünya Ticaret Örgütü gibi önemli kuruluşlara üye olarak dünya siyasetinde de önemli bir yere sahiptir.Ülkemizden İtalya’ya ulaşım oldukça kolaydır. Hava yolu ile gitmek isterseniz İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanından direkt uçuşları tercih edebilirsiniz. Tren ile gitmek isteyenler ise İstanbul’dan Bulgaristan veya Yunanistan üzerinden Makedonya, Arnavutluk,  Karadağ, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Slovenya’ya uzanan oldukça uzun bir rota sizi bekliyor olacak. Aynı rotayı kara yolu ile otobüs kullanarak da yapabilirsiniz.

İtalya Turistik Yerleri Nerelerdir, İtalya’da Ne Yapılır?

Zengin seyahat tecrübeleri sunan İtalya’da ilk ziyaret edilmesi gereken yer başkent Roma’dır. Eşsiz mimariye sahip şehrin güzelliği ve görkemi karşısında büyülenmemek elde değil. Roma’nın simgesi haline gelmiş tarihi yapı Kolezyum (Colosseo) görülmesi gereken yapılardan ilki. Halkı eğlendirmek adına gladyatör dövüşlerinin yapıldığı yerdir. Bundan dolayı modern stadyumların ilk örneğini oluşturduğunu söyleyebiliriz. Muhakkak görülmesi gereken yerlerden biri de Roma Forumu. (ForoRomano). Forumlar alışveriş yapılması, ticaretin gelişmesi için yapılmış alanlardır. Roma halkı kent formunda alışveriş yaparken ülke meseleleri hakkında da konuşmuşlardır. Formu önemli yapılar çevreliyor. Bu yapılar arasından Satürn Tapınağı görülmeye değer. Antik Roma’yı görmek isteyenler için sonraki durak Panteon olmalıdır. Roma tarihinde tanrılara adanan adakların olduğu tapınaklar mevcut. Panteon da onlardan bir tanesi. Napoli’ye giderek yüzyıllar önce volkanik patlama sebebi ile kül olmuş Pompei şehrini de görebilirsiniz. Floransa Katedrali’nde gotik, neo-gotik ve Rönesans mimarisinin izlerini sürebilir, Novana Meydanı’nda barok dönem etkilerini görebilirsiniz. Barok ve klasik tarzda inşa edilmiş Trevi Çeşmesi diğer adı ile aşk çeşmesi tarihin en önemli çeşmeleri arasında yer alır.  Venedik büyük kanalda seyahat ederek etrafı izleme keyfini yaşayabilirsiniz. Çan kulesi olarak yapılmış Pisa Kulesi’ni ziyaret ederek de meşhur eğimine şahitlik edebilirsiniz. Tüm bunları yaparken basit ve hızlı şekilde hazırlanan ancak malzeme kalitesine önem verilen İtalyan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz. Peynir ve şarap mutfağın olmazsa olmazları arasındadır. Dünyaca ünlü makarna ve pizza lezzetlerini de unutmamak gerekir. Tüm bunları gerçekleştirebilmek için 054196317 14 whatsapp numaramızdan bizlere ulaşarak kolay İtalya vizesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

İtalya’da Nasıl Öğrenci Olunur?

İtalya’da ilköğretim 5, ortaokul 3, lise 5 yıldır. 13 senelik bir eğitim sonrası üniversite sınavına giren öğrenciler başarılarına göre üniversiteye yerleştirilir. Matura adı verilen bu sınav birçok ülkede lise bitirme sınavı olarak uygulanır. Dil eğitimine önem veren eğitim sisteminde öğrencilere analitik düşünme yetisi kazandırılmaktadır. İtalya’da eğitim almak isteyen yabancı öğrenciler ise mezun oldukları üniversiteden belli bir sınırda başarı ortalaması, yeterli dil puanı gibi şartları sağlamak zorundadır. İtalya’da eğitim alma hayaliniz varsa, İtalya vizesi alabilmek için Marina Vize Başvuru Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da Ulaşım Nasıldır?

İtalya’da ulaşım gelişmiş bir ağa sahiptir. Ancak araba ile seyahat etmek pek avantajlı olmayabilir. Çünkü hava kirliliğini önlemek amacı ile bazı şehir merkezlerine araba alınmamaktadır. Hızlı tren ve bölgesel tren ağı da hayli gelişmiş olan İtalya’da tren bilet fiyatları oldukça uygundur. Otobüs tercih edilen diğer toplu ulaşımlardan birisidir. Bilet mağazasından veya bilet otomatlarından bilet alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Roma ve Milano en büyük metro ağına sahiptir. İtalya metro ağları otobüs ve tren durakları ile bağlantılı olduğu için oldukça gelişmiştir.

İtalya Vizesine Kimler Başvurabilir, Ne Tür Vize Çeşitleri Vardır?

Türkiye’den İtalya’ya gitmek isteyenler vize almak zorundadır. 90 günü geçmeyen resmi pasaport sahipleri İtalya vizesi almak zorunda değildir. Yeşil, gri, siyah ve kırmızı pasaport resmi pasaport kategorisindedir.

  • Turistik Vize; kişisel, finansal, mesleki ve ek evrakların tamamlanması sonucunda başvuru yapılabilir. Evraklar güncel tarihli olmak zorundadır. Eksik evrak durumunda işlem yapılmaz.
  • Öğrenci Vizesi; 90 gün altında bir eğitim alınacaksa Schengen Vizesi almak zorunludur. 90 günden uzun süren eğitimler için İtalyan Hükümeti öğrenci vizesi almak gerekir. Bunun için İtalya’ya gittikten sonraki 8 gün içinde yerel postaneye giderek ikamet formu doldurmak gerekir.
  • Ticari Vize; İtalya’ya ticari faaliyet, iş toplantısı, fuar katılımı gibi sebeplerden gitmeniz gerekiyorsa İtalyan firma yetkililerinden vizedavetiyesi almak gerekir.

İtalya Vize İşlemleri Nedir,  İtalya Vizesi Nasıl Alınır?

İtalya vizesi almak bireysel uğraşlarda oldukça zorlu olabilmektedir. Çünkü İtalya’ya vize alınması uğraştırıcı, zaman açısından yorucu ve özellikle yabancı dil bilinmediğinde zorlu bir sürece dönüşebilmektedir. İtalya dünyanın gelişmiş ülkelerinden biri olduğu için vize işlemleri külfetlidir. Eksik ve güncel olmayan evrak durumunda vizeniz red alabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için Marina Vize Başvuru Merkezimizden vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Kolay İtalya vizesi alabilmek için 0541 963 17 14 numaramızdan bize ulaşabilir,vize işlem ve müracaatlarınızı daha kolay ve kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. 90 günden daha kısa bir süre için İtalya’ya gitmeniz gereken durumlarda Schengen Vizesi alma gerekliliği vardır. Bu vize dünyanın 26 ülkesinde geçerlidir. Gri, yeşil, siyah veya kırmızı resmi pasaporta sahip olanlar 90 günden fazla olmayan seyahatleri için vize işlemine tabi tutulmazlar.İtalya Vizesi Başvurusu yapmak isteyen kişiler İtalyan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri tarafından yapabilmektedirler.Marina Vize Başvuru Merkezi olarak bize verilen yetki ile vize işlemlerinizi yerine getirip, müracaatlarınızı gerçekleştiriyoruz. Eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmış evraklar ile vize merkezimize başvurabilirsiniz. İtalya Konsolosluğunda işlemlerin sorunsuz ilerlemesi halinde 5 ile 15 gün arasında vize başvurunuz sonuçlanmaktadır.

Tüm bu koşullar altında vize başvuru sürecinin en başından ve sonuna kadar destek olarak, sizi bir an bile yalnız bırakmayan firmamız sayesinde tüm vize işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Gereken şartların tamamlanması sayesinde geçerli vizeyi size ulaştırıyor ve böylece planladığınız harika İtalya seyahatine ya da planlarınıza başlamanıza olanak tanıyoruz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail:
info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

İtalya Ankara Büyükelçiliği

Adres: Atatürk Bulvarı No: 118 Kavaklıdere/Ankara

Telefon: +90 312 457 42 00

T.C. Roma Büyükelçiliği

Adres: Via Palestro 28, 00185 Roma, İtalya Cumhuriyeti

Telefon: 0039-06 445 941

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@