İster whatsapp'tan ister cepten ister sosyal medyadan En güzel Ramazan Bayramı mesajları bayram smsleri

En güzel bayram mesajları 2016 ister Whatsapp'tan ister SMS yolu ile Ramazan Bayramı tatili boyunca sevdikleriniz ile paylaşın... İşte Ramazan Bayramı detayları ve en güzel bayram mesajları...

Haberler 04.07.2016, 19:47
İster whatsapp'tan ister cepten ister sosyal medyadan En güzel Ramazan Bayramı mesajları bayram smsleri

2016 Ramazan Bayramı mesajları bayram tatilinin yaklaşması ile birlikte yakınları ve sevdiklerine en güzel bayram mesajlarını atmak isteyenlerin merak konusu... İşte en güzel bayram mesajları memurhaber.com'da...

Vatandaşlar büyük bir heyecanla Ramazan Bayramı'nın hangi güne denk geldiğini merak ediyorlar. Ramazan Bayramı için en akılda kalıcı bayram meseajları ve Ramazan Bayramı'nın tarihi haberimizde yer alıyor...

RAMAZAN BAYRAMI İÇİN EN GÜZEL MESAJLAR
Ramazan Bayramı tatili için geri sayım başladı. Ramazan ayının bitimine günler kala Bayram tatilinin detayları da belli olmaya başladı. Yapılan açıklamaya göre Ramazan Bayramı tatili 9 güne uzatıldığı açıklandı. İşte merak edilen soruların yanıtları ve Ramazan Bayramı ayrıntıları haberimizde yer alıyor...

 Ramazan Bayramı tatili Başbakanlık tarafından yapılan açıklama ile 9 güne çıkarıldı. Kamuda çalışan vatandaşları kapsayan tatil turizmcileri sevindirdi. Ramazan Bayramı tatili 2 Temmuz Cumartesi günü başlayacak. 10 Temmuz Pazar günü sona erecek
 
EN GÜZEL RAMAZAN BAYRAMI MESAJLARI
Bu mübarek günde yüreğinizin huzur ve mutlulukla dolması niyetiyle Ramazan bayramınız mübarek olsun.
 
 Bu bayramda gönlünüz dertlerinden arınmış, tüm gözyaşlarınız dinmiş olsun. Yüzünüz de hep gülümseme, kalbiniz huzurla dolsun. Ramazan Bayramı'nız kutlu olsun.

 
Hayat yaşamayı, vefa hatırlamayı, dostluk paylaşmayı, özel günler ise hatırlamayı bilenler için vardır. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.
 
 Dua Kapılarının Ağzına Kadar Açık, bela Ve Kötülüklerin Arındırıldığı Bu Güzel Günde Bayramınızı Tüm Sevdiklerinizle Birlikte Hayırlı ve Mutlu geçirmeniz Dileğiyle Mübarek ramazan Bayramınızı Kutlarım.
 
 Nimetlerin en iyisi çalışarak kazanılan, arkadaşların en iyisi de Allah"ı hatırlatandır. Ramazan Bayramınız Mübarek olsun.

 
 En güzel günler sizin olsun. Yüzünüzde hep gülücük hayatınız da yüzünüz kadar güzel olsun. Ramazan Bayramınız mutlu olsun&hellip
 
 İslam'ın nurlu güneşi kalbine dolsun, makamın cennet Hz. Muhammed komşun olsun, günlerin mutluluk, gönlün saadetle dolsun bayramın mübarek olsun.
 

 
 Şeker tadında bir Ramazan Bayramı diler her şeyin kalbiniz kadar güzel olmasını temenni ederiz iyi bayramlar&hellip
  
Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm, benim ömrümde sevdiklerim vardır bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Bayramınız mübarek olsun!
 
 En kötü gününüz bu Ramazan Bayramı'ndaki gibi güzel olsun&hellip Bayramınız kutlu olsun&hellip
 
 Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Bayram diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.
 

resimli ramazan bayramı mesajlarıSana gelen her iyilik Allah'tandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekânın cennet yuvan huzurlu kalbin Allah ile dolu Ramazan Bayramın mübarek olsun.
 
 Hayat nefes aldığımız kadardır, gerçek olan güzellikler yaşandıkça anlaşılır, bu güzel günde birlikte yaşamanın ümidi ile Ramazan Bayramınız mübarek olsun.
 
 Güzel Düşünceler Nefeslere Dolarsa Güzel Dualar Olur, Dua ise Yüce ALLAH'a Gider Nur Olur, Gökyüzünde Buluşan Dualarımızın NurLanması ümidiyle Bayramınızı Kutlarım...
 
Ramazan Bayramı
 
Ramazan Bayramı ya da Şeker Bayramı İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dinî bir bayram. Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Bayramdan bir önceki gün, Ramazan ayının son günü olan arifedir.
 
Hicri takvim bir ay takvimi olduğu için yıllar güneş temelli miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Bu nedenle Ramazan Bayramı her sene bir önceki seneden 11-12 gün daha erken kutlanır. Yaklaşık olarak her 33 senede bir Ramazan Bayramı aynı günlere tekabül eder.
 
RAMAZAN TATİLİ HAKKINDA MERAK EDİLEN TARİHLER
 
4 Temmuz Pazartesi Arefe günü
 
5 Temmuz Salı Bayramın 1. günü
 
6 Temmuız Çarşamba Bayramın 2. günü
 
7 Temmuz Perşembe Bayramın 3. günü
 
Ramazan Bayramı Tatili hakkında Başbakanlık'tan yapılan açıklama şu şekilde
 
Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 4 Temmuz Pazartesi günü yarım gün ve 8 Temmuz Cuma günü tam gün idari izinli sayılmasına ilişkin genelgenin Yıldırım tarafından imzalandığı bildirildi.
 
2016 YILI FİTRE VE ZEKAT MİKTARI BELLİ OLDU!

Diyanet İşleri Başkanlığı 2016 yılı fitre ve zekat miktarını açıkladı. Her yıl fitre miktarı belirlenirken Hadis-i Şerifler ülkenin ekonomik durumu hayat şartları ve bir kişinin günlük asgari gıda ihtiyacı göz önüne alınarak belirlenmektedir. 2016 yılı için fitre miktarı  15  Lira olarak belirlenmiştir.
 
Sözlükte artma, çoğalma, temizlik, bereket, iyi hâl ve övgü anlamlarına gelen zekât, dinî bir terim olarak, belirli bir malın bir kısmının Allah rızası için dinen zekât alabilecek durumdaki muayyen kişilere verilmesi demektir. Malî ibadetlerden biri olan zekât, İslam'ın beş temel esasından olup, hicretin ikinci yılında Medine'de farz kılınmıştır. Kur'an-ı Kerim'de 'Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin&hellip' (Bakara, 2/43, 110 Hac, 22/78 Nur, 24/56 Mücadele, 58/13 Müzzemmil, 73/20) 'Onların mallarından, kendilerini temizleyeceğin, arıtıp yücelteceğin bir sadaka al ve onlar için dua et çünkü senin duan onlara huzur verir. Allah işitendir, bilendir.' (Tevbe,9/103) buyrulmaktadır.
 
BAYRAMDA ULAŞIM HİZMETLERİ ÜCRETSİZ OLACAK

Ramazan Bayramı tatilinde 2 Temmuz Cumartesi-11 Temmuz  Pazartesi arasında otoyollar ve boğaz köprülerinden geçiş, 5 Temmuz Salı-7 Temmuz Perşembe arasında ise belediyelerin toplu taşıma hizmetleri ücretsiz olacak. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak  yürürlüğe girdi.

Buna göre, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle 2 Temmuz 2016 Cumartesi  saat 00.00'dan 11 Temmuz 2016 Pazartesi saat 07.00'ye kadar otoyol ve boğaz  köprülerinden ücretsiz geçilebilecek. Belediyelerle bunların kurdukları birlik,  müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden de 5 Temmuz Salı  saat 00.00'dan 7 Temmuz Perşembe saat 24.00'e kadar ücretsiz yararlanılabilecek.
 
Öte yandan Resmi Gazete'de yayımlanan başka bir Bakanlar Kurulu  kararına göre, devlet yolu üst yapı çalışmaları nedeniyle Kuzey Pozantı-Ulukışla  Eminlik ücret toplama istasyonları arası otoyol kesimini 13 Haziran 2016'dan  itibaren 1 ay süreyle kullananlardan ücret alınmayacak. Karar, 13 Haziran 2016  tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.
 

Kaynak: memurhaber.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@