İşte böyle intihar etti!

41 yaşındaki Hakan Şimşek, tedavi olması için verilen ilaçları biriktirdiği ve hepsini birden içerek intihar ettiği anlaşıldı Adana'da borçları yüzünden eşini ve kızını uyurken

Haberler 08.04.2015, 13:21
İşte böyle intihar etti!

41 yaşındaki Hakan Şimşek, tedavi olması için verilen ilaçları biriktirdiği ve hepsini birden içerek intihar ettiği anlaşıldı

Adana'da borçları yüzünden eşini ve kızını uyurken öldüren mahkum, cezaevinde 3. intihar girişiminde hayatını kaybetti.

Adana'da 22 Nisan 2014 günü Yüreğir ilçesinde DSİ konutlarında ikamet eden ve kuaförlük yapan Hakan Şimşek (41), mimar eşi Nazan Şimşek (45) ve kızı Ladin Şimşek'i (15) uyurken öldürdü. Daha sonra evden çıkıp arkadaşlarının yanına gitti. 1 gün sonra ise katliam ortaya çıktı. Yakalanan Hakan Şimşek ise adliyeye çıkartılıp tutuklanarak cezaevine gönderildi.
"BORÇLUYDUM, SEFİL OLMASINLAR DİYE ÖLDÜRDÜM"
Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanmaya başlanan Hakan Şimşek, emniyetteki ifadesinde, "Borcum çoktu. 'Sefil olmasınlar' diye eşimi ve kızımı öldürdüm. Kafama sıkıp intihar etmeye giderken polis yakaladı. Pişmanım" demişti.
CEZAEVİNDE İKİ DEFA İNTİHARA KALKIŞTI

Mahkemede ise cezaevinde ilaç içerek intihara teşebbüs ettiğini söyleyen Şimşek, "Yaptığımla en büyük cezayı kendime kestim. Psikolojim iyi değil. Savunmamı bir sonraki celse yapacağım" dedi. Mahkeme başkanı, Şimşek'ie uyarıda bulunarak, önümüzdeki celse savunmasının alınacağını söyledi. Ancak Şimşek cezaevinde bu kez de bileğini keserek intihar etmek istedi. Ancak gardiyanların fark etmesi sonucu ikinci kez hastaneye kaldırılarak kurtarıldı. Hakan Şimşek yargılama sonunda 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
TEDAVİ İÇİN VERİLEN İLAÇLARI BİRİKTİRİP HAYATINA SON VERDİ
İki kez art arda intihar girişiminde bulunan Şimşek Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıklara Hastanesi'nde tedavi edilmeye başlandı. Bir süre burada tedavi gören Şimşek daha sonra ilaç tedavisi başlatılarak cezaevine tekrar gönderildi. Şimşek verilen ilaçları içmeyerek biriktirdi. Çok sayıda ilacı biriktiren Şimşek 4 Nisan 2015 günü ilaçların hepsini içerek intihar girişiminde bulundu. Ancak Şimşek'i gardiyanlar fark ederek Balcalı Hastanesi'ne kaldırılmasını sağladı. Şimşek yapılan müdahalelere rağmen 6 Nisan günü hayatını kaybetti. Şimşek'in cenazesi otopsi yapıldıktan sonra memleketi Ceyhan ilçesine bağlı Saygeçit Mahallesi'nde toprağa verildi.
ÖZGECAN'IN KATİLİ İNTİHAR ETTİ SANILDI
Şimşek'in intihar girişiminde bulunduğu gün yattığı Kürkçüler Cezaevinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı canice öldüren Suphi Altındöken'inde aynı cezaevinde bulunmasından dolayı önce intihar girişiminde bulunan Altındöken olduğu haberi yayıldı. Ancak daha sonra Altındöken'in intihar etmediği ortaya çıktı. Bir süre sonra intihar edenin eşini ve kızını canice öldüren Hakan Şimşek olduğu anlaşıldı.


Kaynak: http://www.piramithaber.com/turkiye/iste-boyle-intihar-etti-h51654.html

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@