İstanbul'da suya yeni zam! Yüzde 25 zam kabul edildi

Gelen son açıklamaya göre İstanbul'da suya 25 oranında zam yapıldığı açıklandı. Gelen açıklama ile birlikte yüzde 45 oranında teklif edilen zam oranının reddedilerek yüzde 25 zam uygulandığı öğrenildi.

İstanbul'da suya yeni zam! Yüzde 25 zam kabul edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Meclis toplantısında Ak Parti tarafından suya yüzde 45 zam yapılması konusunda teklif gönderildi. Kasım ayında yapılan bu teklifin ardından da gelecek olan zammın onaylanmadığı öğrenildi. Onaylanmasının ardından bugün gerçekleştirilen toplantı ile birlikte de İSKİ suya yüzde 25 zam uygulanması konusunda teklif gönderildi. 

YÜZDE 25 ZAM KABUL EDİLDİ 

Gelen açıklama ile birlikte İSKİ'nin suya uyguladığı yüzde 25 zammın kabul edildiği açıklandı. Ak Parti tarafından Kasım ayında teklif edilen yüzde 45 zam kararının reddedilmesinin ardından bu defa yüzde 25 zam oranı Meclis tarafından oy çoğunluğu ile kabul edildiği ifade edildi. Karar bugün vatandaşlara duyurulmuş oldu. 

İstanbul'a son olarak Eylül ayında yüzde 40.38 oranında zam uygulanmasının ardından bu defa da Kasım ayında yüzde 25 zam uygulanmış oldu. 

SONRAKİ HABER