İstanbul'da Hava Destekli Terör Operasyonu

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul’da kent genelinde terör örgütlerine yönelik operasyon düzenliyor. Operasyon hava destekli olarak gerçekleştiriliyor.

Haberler 24.07.2015, 13:15
İstanbul'da Hava Destekli Terör Operasyonu

İSTANBUL (ANKA) - Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul’da kent genelinde terör örgütlerine yönelik operasyon düzenliyor. Operasyon hava destekli olarak gerçekleştiriliyor.

İstanbul bugüne geniş kapsamlı terör operasyonu ile başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Küçükçekmece, Başakşehir, Bağcılar, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Kağıthane, Sarıyer ve Beyoğlu başta olmak üzere 26 ilçede düzenlediği eş zamanlı operasyonda yaklaşık 5 bin personel görev alıyor.

İstihbarat, Özel Harekat şubeleri ve ilçe emniyet müdürlüklerine bağlı ekiplerin yanı sıra Yunus timleriyle çok sayıda polis helikopterinin destek verdiği operasyonda 140 adrese baskın düzenlendi.

Kent genelinde operasyon devam ederken, aralarında IŞİD, DHKP-C ve PKK’nın gençlik yapılanmalarının bulunduğu çok sayıda terör örgütüne mensup şüphelinin gözaltına alındığı ve adreslerde aramalar yapıldığı öğrenildi.

Ayrıca, gözaltına alınanlar arasında, çok sayıda yabancı uyruklu IŞİD mensubunun da olduğu kaydedildi.

Bu arada, operasyonun İstanbul - Bağcılar ayağında,  polisle çatışmaya giren DHKP/C üyesi bir kadın öldürüldü. Bağcılar Yeni Mahalle Bülbül Sokak’taki bir adrese girmeye hazırlanan Özel Harekat polislerine ateş açıldı. Kısa süreli bir çatışma yaşanırken terör örgütü DHKP/C üyesi bir kadının öldürüldüğü ve saldırıda kullandığı silahının ele geçirildiği öğrenildi.

Geniş çaplı operasyon devam ediyor. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@