İstanbul'da Ekmek Zammı Gündemde! Şubat Ayı İçin Kritik Açıklama! Güncel İstanbul Ekmek Fiyatları...

Son günlerde İstanbul’da ekmeğe zam yapılıp yapılmayacağı halkın gündeminde yer alıyor. İstanbullular, bir zam haberi daha aldı. İstanbul’da ekmeye yapılması planlanan zammın ne kadar olacağı merak konusu oldu.

İstanbul'da Ekmek Zammı Gündemde! Şubat Ayı İçin Kritik Açıklama! Güncel İstanbul Ekmek Fiyatları...

Son dönemlerde neredeyse her kalemde artış yaşanıyor. Bu artışlara temek gıda ürünleri dahil olduğu gibi akaryakıt, elektrik, doğalgaz, çalışan maliyetleri ve daha birçok kalem de dahil oluyor. Durum böyle olunca esnaf, mevcut fiyatların artmasını ve kendilerinin de biraz daha rahat bir nefes almasını talep ediyor. Özellikle fırıncıların artan maaliyetleri, fırıncıların ekmek fiyatlarında artışa gidilmesini talep etmelerine neden oluyor.

200 Gram Ekmek 5 TL

İstanbul’da 200 gram ekmeğin fiyatının 5 TL olduğunun altını çizen İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, üretilen 200 gram ekmeğin maaliyetinin ise, 4,5 TL ile 4,8 TL arasında olduğunu belirtti. Başkan Erdoğan Çetin, İstanbul’da günlük ekmek tüketiminin 20 milyon olduğunu ve esnafların birçoğunun maliyetleri karşılayamadığı için alternatif ürünlere fırınlarda yer verdiğini belirtti. Fırıncı esnafların ekmeğin satış fiyatında artış yapılması ile ilgili taleplerinin de olduğunu belirten Erdoğan Çetin, ‘’Üyelerimizin, şu anda ekmek fiyatlarının maliyetleri karşılamadığı yönünde talebi var ama henüz fiyat talebi yapmadık.’’ açıklamasında bulundu.

Ocak Ayında Ekmeğe Zam Yok

İstanbul'da Ekmek Zammı Gündemde! Şubat Ayı İçin Kritik Açıklama! Güncel İstanbul Ekmek Fiyatları...

Fırıncı esnafının artan maliyetlerin ardından ekmek fiyatlarına zam yapılmasına dair talepleri olduğunu açıklayan İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin; ‘’Net bir tarih vermem çok doğru olmaz. Çünkü, bu ayın resmi tarifesi çıktı. Onun için ‘şu gün, şu zaman’ desem çok doğru olmaz. Fiyat artışının ocak içerisinde olmayacağı kesin. Şubat ayı içerisinde oturacağız, bakacağız. Bizim de tabii ki giderlerimiz var. İnşallah ortak bir noktada buluşacağız. Hem esnafımızı hem vatandaşımızı mutlu eden bir kararı ortaya çıkartırız.’’ açıklamalarında bulundu.

Halk Ekmek ile Fırınlar Bir Değil

Halk Ekmek ile sürekli kıyaslandıklarını ifade eden Erdoğan Çetin; İBB'nin İSPARK, İSKİ ve İETT başta olmak üzere farklı alanlarda da gelirlerinin olduğunu ifade etti ve, ‘’Bunlardan sağlanan geliri Halk Ekmek'e aktarabiliyor ama bizim böyle bir şansımız yok. Dolayısıyla Halk Ekmek ile bizim karşılaştırılmamız çok doğru değil.’’ açıklamasında bulundu.

SONRAKİ HABER