İstanbul Valiliği'nden Son Dakika Kar Yağışı Uyarısı! İstanbul'da Kar Yağışı Ne Zaman Başlayacak?

Türkiye'yi bu gece yarısından itibaren etki altına alacak olan soğuk hava sisteminin getireceği kar yağışları hakkında İstanbul Valiliği bir son dakika açıklaması yaparak İstanbulluları uyardı. İstanbul'da kar yağışı ne zaman başlayacak, nereler etkilenecek?

İstanbul Valiliği'nden Son Dakika Kar Yağışı Uyarısı! İstanbul'da Kar Yağışı Ne Zaman Başlayacak?

Türkiye'de bu gece yarısından itibaran Doğu Avrupa üzerinden yurda girecek olan soğuk hava sistemi sıcaklıklarda büyük düşüşe neden olacak. Bu düşüşün kar yağışlarını da getirecek olması nedeniyle İstanbul Valiliği'nden bir son dakika açıklaması yapılarak vatandaşlar uyarıldı.

KAR YAĞIŞLARI ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYACAK!

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1 Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava durumu tahmini paylaşıldı. Buna göre 14 Şubat 2021 Pazar günü sabah saatlerinden itibaren krla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde de kar yağışı meydana gelecek. Bu yağışların zaman zaman kıyı kesimlerde de kar şeklinde olmasının beklendiği bildirildi. Kar yağışlarının Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri de devam edeceği açıklandı.

İSTANBUL VALİLİĞİ UYARDI!

Verilen bilgilere göre İstanbul'da 15 Şubat 2021 Pazartesi günü hava sıcaklıklarının 3 dereceye kadar düşeceği bildirildi. Gerçekleşecek olan kar yağışları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarının tedbirlerini şimdiden almaları istendi.

İstanbul Valiliği'nden verilen bilgilere göre kamu kurum ve kuruluşlarının bağlı birimleri olumsuz hava şartlarının İstanbul'u terk edeceği ana kadar 24 saat esasıyla çalışmaya başlayacaklar. Vatandaşların kar yağışları ve olumsuz hava koşulları nedeniyle mağduriyet yaşamamaları için alınacak olan tedbirle de İstanbul Valiliği tarafından şu şekilde açıklandı:

-Vatandaşlar soğuk hava, kar, don ve buzlanma gibi olayların etkili oladuğu gün ve saatlerde resmi kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak uyarıları takip edip bu uyarılara riayet edecekler

-Sokakta kalan evsizler ALO 112, 153, 155, 156, 183 ihbar hatlarına ve kaymakamlıklara bildirilecekler

-Zorunlu olmadıkça vatandaşlar özel araçları ile trafiğe çıkmayacaklar

-Trafiğe çıkacak araçlarda zincir, takoz, çekme halatı bulundurulması zorunlu olacak

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@