İstanbul'da Simit Fiyatına Zam Yapıldı!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nun kararıyla İstanbul'da simit fiyatlarına zam geldi. Yeni tarifeye göre 100 gramlık simit İstanbul'da 2,5 TL'den satılmaya başlandı.

İstanbul'da Simit Fiyatına Zam Yapıldı!

Türkiye'de zam furyasında İstanbul'da simit de eklendi. Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu'nun kararı ile İstanbul'da simit fiyatlarına yüzde 25 zam yapıldı.

İSTANBUL'DA SİMİT FİYATI ZAMLANDI!

Türkiye'de vatandaşlara bir zam haberi de İstanbul'dan geldi. İstanbul'da temel gıda ürünlerinden birisi olan simit fiyatlarına zam yapıldığı bildirildi. 2 TL'den satılan 100 gramlık simit artık 2,5 TL'den satılmaya başlandı.

ÇİFT TARİFE SIKINTI YARATTI!

İstanbul'da bazı simitçiler yeni zammı tezgahlarına astıkları tarifeyle müşterilerine duyururken bazı simitçilerin ise zamdan haberlerinin dahi olmadığı ortaya çıktı. Tarife bildirimi yapılmayan simitçiler müşterilere eski tarifelerinden simit satışı yapmaya devam ettiler. Yaşanan bu organizasyon eksikliği ise tartışma konusu oldu. Birbirine çok yakın simitçilerin farklı fiyat tarifesi uygulaması yeni tarifeye geçen simitçileri zor durumda bıraktı.

İstanbul'da simit fiyatlarına yapılan son zam 5 Ocak 2020'de yürürlüğe girmişti. 11 Ekim 2019'da alınan bu kararla 100 gram simitin fiyatı 1,75 TL'den 2 TL'ye yükseltilmişti. Şimdi ise yüzde 25 oranında zam yapıldı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@