İstanbul'da Okulların Yarısı Boş

Haberler 23.03.2016, 11:43 23.03.2016, 11:45
İstanbul'da Okulların Yarısı Boş
 Taksim İstiklal Caddesi’nde canlı bombanın patlaması, en çok İstanbul halkını korkuttu. Vatandaşlar hafta sonunu evinde geçirirken haftanın ve okulun ilk günü olan pazartesi birçok veli, çocuğunu okula göndermedi.
TATİL KARARI ÇIKMADI
 
Evden çıkmaya korkan öğrenciler, önceki akşamdan itibaren sosyal medyada Vali Vasip Şahin’i pazartesi gününün tatil yapılması için sıkıştırdı. Ancak valilikten tatil kararı çıkmadı.
 
ALMAN LİSESİ 1 NİSAN’A KADAR TATİL
 
Taksim saldırısına önlem olarak iki gün okulu kapatan Alman Lisesi ise yeni bir kararla tatili 1 Nisan tarihine kadar uzattı. Alman Lisesi’nin bu kararında hem terör tehdidinin hem de Mart ayı sonunda başlayan Paskalya Bayramı’nın etkili olduğu tahmin ediliyor. Öte yandan Fransız Lisesi’nin de bu hafta yapılacak sınavları önümüzdeki haftaya ertelediği iddia edildi. Paskalya Bayramı mart sonunda başlayıp nisan sonuna kadar sürüyor. Türkiye’deki yabancı okullar bayram süresince tatil yapıyor.
 
OKULLAR AVM KADAR KORUNMUYOR!
 
Aktif Eğitim Sen Başkanı Osman Bahçe: Saldırıların çocukların zihninde, psikolojisinde ne etkiler bıraktığını bilmiyoruz. Nerede patlayacağı belli olmayan bombaların ortada dolaştığı söylentisi bile ailelerin çocuklarını okula göndermemesi için yeterli bir sebep. Problem şu ki, en değerli varlıklarımızın olduğu okullar bir AVM bir market kadar bile korunmuyor. Öncelikle MEB'in acil olarak konuya açıklık getirip herkesi teskin etmesi lazım. Korktuğu için okula gidemeyen öğrenciler mazeretli sayılabilir. Ya da başka önlemler düşünülebilir.
 
Terör tehdidinin devam etmesi sebebiyle okula gitmeyen öğrenciler ise dünü evlerinde geçirdi. İstanbul’da birçok okulda sınıfların yarı yarıya boşaldığı gözlendi. Beşiktaş’ta bir lise öğretmeni, “Öğrenciler tedirgin. Bu hafta ve önümüzdeki hafta sınav haftası. İnşallah öğrenciler olumsuz etkilenmez. Bir an önce gerginlik azalmalı” dedi.
 
Kaynak:MeydanGazetesi.com.tr
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@