İstanbul'da "Lale Festivali" başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin düzenlediği 11. İstanbul Lale Festivali başladı.  Festivalin açılışı İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla Emirgan Korusu'nda gerçekleştirildi. Emirgan Beyazköşk...

Haberler 09.04.2016, 17:18
İstanbul'da "Lale Festivali" başladı
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin düzenlediği 11. İstanbul Lale Festivali başladı.  Festivalin açılışı İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla Emirgan Korusu'nda gerçekleştirildi.

Emirgan Beyazköşk bahçesinde, gerçekleşen festivalin açılışında bir konuşma yapan Kadir Topbaş, "Lalenin geçmişte bir döneme mührünü vurduğu, o dönemlerin o güzeliğini geri getirmek için, 'Lale evine dönüyor' kampanyasını başlattık. Birileri farklı değerlendirdi, 'zamanı mı şimdi, lale devrimi yaşacağız' dendi. Ama istihdam oluştu, şehir ekolojisi gelişti. Böcekler, arıcalar, mikro organizmalar yeniden oluştu, duygularımız gelişti. Tekrar, edebiyatçılarımıza, şairlerimize, fotoğrafçılarımıza, ressamlarımıza ilham oldu bu güzellikleriyle İstanbul" dedi.

Topbaş, daha sonra lale özlerinden elde edilen gıda boyalarıyla hazırlanmış yaş pastayı çocuklarla birlikte kesip, onlara ikram etti.
Vatandaşlara lale dağıtan Kadir Topbaş ve beraberindekiler, laleden oluşan el sanatları sergisini de gezdi.

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@