İstanbul'da Çocuk Gelini Polis Son Anda Kurtardı!

İstanbul Fatih'te 14 yaşındaki bir kızın ailesi tarafından zorla evlendirildiği yönünde ihbar alan polis ekipleri, Fatih’teki düğün salonunu bastı. Küçük kız evlenmeye zorlandığını söyledi, aileler hakkında 23 yıl hapis istendi

Gündem 11.09.2020, 13:57
İstanbul'da Çocuk Gelini Polis Son Anda Kurtardı!

Duyarlı bir vatandaş 14 yaşındaki kız çocuğunun ailesi tarafından zorla evlendirildiğini ihbar edince Fatih’teki düğün salonu basıldı.

Sabah gazetesinden Atakan Irmak'ın haberine göre Emniyet güçleri kız ve erkek tarafını da gözaltına aldı. Emniyette ifadesi alınan çocuk gelin, kendi isteğiyle evlenmek istemediğini iki tarafın ailelerinin evliliğe karar verdiğini söyleyince aileler hakkında 23 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre, İstanbul'da, "çocuk gelin" ihbarı üzerine düğün salonunu basan emniyet güçleri iki aileyi de gözaltına aldı. Olay, geçtiğimiz aylarda Fatih'te meydana geldi. 155 polis imdat hattını arayan bir vatandaş, düğün salonunda 14 yaşındaki kız çocuğunun zorla evlendirilmeye çalışıldığı ihbarında bulundu. Emniyet güçleri, düğün salonuna yaptığı baskında iki aileyi de gözaltına aldı. İfadesi alınan F.Ç. isimli küçük kız çocuğu, normalde 18 yaşında olduğunu ancak ailesinin kendisini küçük yazdırdığını söyledi. Ailesi ile yaşadığını söyleyen mağdur kız, evleneceği kişi ile ilkokul 7. sınıftan beridir arkadaş olduklarını kendisinin uzaktan akrabaları olduklarını bu nedenle aileleri ile konuşarak nişanlanmak istediklerini ve zorlama olmadığını ifade etti. Mağdur kız çocuğunun beyanının ardından aileler serbest bırakıldı. Fakat 2 ay sonra tekrar karakola gelen küçük kız, düğün günü ailesinin baskısından dolayı korku ile şikâyetçi olmadığını anlattı. Tekrar ifadesi alınan kız çocuğu, evliliğin iki ailenin zorlamasıyla meydana geldiğini söyledi.

DÜĞÜN SALONUNA BASKIN DÜZENLENDİ

İhbarı değerlendiren emniyet güçleri düğün salonuna yaptığı baskında iki aileyi de gözaltına aldı. Emniyette ifadesi alınan küçük kız çocuğu normalde 18 yaşında olduğunu ancak ailesinin kendisini küçük yazdırdığını söyledi. Ailesi ile İstanbul'da yaşadığını söyleyen mağdur evleneceği kişi ile ilkokul 7. sınıftan beridir arkadaş olduklarını kendisinin uzaktan akrabaları olduklarını bu nedenle aileleri ile konuşarak nişanlanmak istediklerini ve zorlama olmadığını ifade etti.

2 AY SONRA KARAKOLDA GERÇEKLERİ ANLATTI

Mağdur kız çocuğunun beyanının ardından serbest bırakılan aile serbest bırakıldı. Fakat 2 ay sonra tekrar karakola gelerek düğün günü ailesinin baskısından dolayı korku ile şikâyetçi olmadığını ancak gerçeğin böyle olmadığını anlattı. İfadesi tekrar alınan kız çocuğu evliliğin iki ailenin zorlamasıyla meydana geldiğini ifade etti.

KEMİK YAŞI 18 YAŞIN ALTINDA ÇIKTI

Genç kız 2 aydır evli olduğunu ve uzaktan akrabası ile evlilikten doğan nedenlerden dolayı kendisi isteği olmadan zorla cinsel ilişkiye zorlandığını anlatınca olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması Bürosu tarafından soruşturma başlatıldı. Savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Adli tıp Kurumunca cinsel istismara maruz kaldığı tespit edilen kız çocuğunun kemik yaşı ölçümünde evlendiği tarihte 18 yaşından küçük olduğu tespit edildi.

23 YIL HAPİSLERİ İSTENİYOR

Savcılık soruşturma sonunda Adli Tıp Raporu ve mağdurenin beyanını esas alarak anne babalar ve evlendirilen genç adam hakkında 'Çocuğun Birden Fazla Nitelikli Cinsel İstismarı', 'Çocuğu Birden Fazla Hürriyetinden yoksun Kılma' suçları kapsamında 5 şüpheli hakkında 23 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Dava ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Sabah

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@