İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Kadir Topbaş Vefat Etti! Kadir Topbaş Kimdir, Ölüm Nedeni Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Kadir Topbaş, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kadir Topbaş kimdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Kadir Topbaş Vefat Etti! Kadir Topbaş Kimdir, Ölüm Nedeni Nedir?

Türkiye'de koronavirüs can almaya devam ediyor. 16 Kasım 2020'den beri İstanbul'da özel bir hastanede koronavirüs tedavisi gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Kadir Topbaş hayatını kaybetti.

KADİR TOPBAŞ NEDEN VEFAT ETTİ?

Koronavirüs salgını nedeniyle 16 Kasım 2020'den beri hastanede tedavi altına alınan Kadir Topbaş'tan acı haber geldi. Tedavi süresinin çoğunluğunu yoğun bakımda geçiren Kadir Topbaş bugün verdiği mücadeleyi kaybeden vefat etti.

MEHMET TEVFİK GÖKSU ACI HABERİ DUYURDU!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde uzun yıllar başkan olarak hizmet veren Kadir Topbaş'ın ölüm haberini Eserner Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu duyurdu. Mehmet Tevfik Göksu sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşarak, “Çok kıymetli Kadir ağabeyimiz, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'mız Kadir Topbaş Rahmet-i Rahman'a kavuştu. Cenab-ı Allah değeri ağabeyimizin mekanını cennet eylesin. Ailesi,ne sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağolsun.” dedi.

EKREM İMAMOĞLU'NDAN TAZİYE MESAJI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bir açıklama yaparak, “Koronavirüs tedavisi nedeniyle bir süredir yoğun bakımda tedavi görmekte olan, 13 yıl boyunca İstanbul Büyükşehi,r Belediye Başkanı olarak şehrimize önemli hizmetler sunan Kadir Topbaş'ın acı haberini derin bir üzüntüyle aldım. Yakınlarına, sevenlerine ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ailemize baş sağlığı dilerim.” ifadelerini kullandı.

KADİR TOPBAŞ KİMDİR?

1945 yılında Artvin'de doğmuştur. Mimar, iş adamı ve siyasetçidir. Nisan 2004 ile Eylül 2017 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapmıştır.

Kadir Topbaş henüz 3 aylıkken ailesinin İstanbul'a göç etmesi nedeniyle İstanbul'da yaşamaya başlamıştır. İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun olmuştur. Ardından 1972 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni, 1974 yılında da Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nü bitirmiştir.

Uzun yıllar serbest mimar olarak çalışan Kadir Topbaş, 1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı oldu. 1999 yılında Fazilet Partisi'nden Beyoğlu Belediye Başkanı seçildi. 2004 yılında ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi ve bu görevi 2017 yılına kadar sürdürdü.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@