İstanbul'a kamyon, TIR ve otobüslerin girmesi yasaklandı!

Üçüncü köprü Yavuz Sultan Selim'in bugün açılmasının ardından İstanbul'a otobüs ve tırların girişi yasaklandı.

Haberler 27.08.2016, 11:41 27.08.2016, 11:43
İstanbul'a kamyon, TIR ve otobüslerin girmesi yasaklandı!
memurhaber.com'un buradaki haberine göre Başbakan Binali Yıldırım, şehirler arası taşımacılık yapan otobüs, kamyon ve TIR'ların İstanbul içine girmeyeceğini açıkladı.

TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanlığı'na Mustafa Yıldırım, İstanbul'da günde bin 200'e yakın otobüsün çıkış yaptığını hatırlatarak, anılan kararın her bir otobüs için yılda ek 90 bin liralık maliyet oluşturacağını söyledi.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, köprünün hizmete girmesiyle İstanbul trafiğinin rahatlayacağını söyledi.

Yıldırım şöyle konuştu:

"Törende konuşan Başbakan Binali Yıldırım şunları söyledi: "Bugün İstanbul için büyük bir gün. 26 Ağustos 1071 Malazgirt zaferinin yıldönümü. İstanbul kapılarını açan Sultan Alpaslan'ın ruhu şad olsun. 15 Temmuz'da Türkiye'nin geleceği için hayatını seve seve veren şehitlerin ruhu şadolsun. İstanbul bir köprüler şehridir. İstanbul doğuyla batının köprüsüdür. Yavuz Sultan Selim Köprüsü aynı zamanda bir sanat eseri, bir mühendislik harikasıdır. Dünyanın en geniş köprüsüdür. Üzerinden demiryolu geçen en uzun köprüdür.

OTOBÜS, KAMYON VE TIRLAR ŞEHİRE GİREMEYECEK

Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın hizmete girecek. Köprünün özelliği şu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçen bütün kamyon, otobüs ve tırlar yarından sonra şehir içine giremeyecek. İstanbul'un trafiği de biraz daha rahatlayacak."
TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanlığı'na Mustafa Yıldırım, otobüslerin de yarından itibaren şehir içine girmeyeceği yönündeki uygulamanın, firmalar için ciddi bir ek maliyete yol açacağına işaret etti. Yıldırım, alınan kararın gözden geçirilmesine ilişkin taleplerini Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'a aktardıklarını ifade etti. Yıldırım, İstanbul'dan günde 800 ile 1200 arası otobüsün çıkış yaptığını kaydederek 'Yaptığım hesaplamalara göre bu karar her bir otobüs için yıllık 90 bin liralık ek maliyet oluşturacak. Sektörün durumu yaşanan sıkıntılar ortada' şeklinde konuştu. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Sekreteri Mevlüt İlgin de, kararın düzeltilmesini beklediklerini kaydetti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@