İsrail Gazze'de Uluslararası Medya Binasını Savaş Uçaklarıyla Vurarak Yıktı

İsrail uluslararası basının yer aldığı binayı yerle bir etti. Gazze'de yer alan ve Associated Press ve Al Jazeera ofislerinin yer aldığın bina saldırı sonrası yıkıldı.

İsrail Gazze'de Uluslararası Medya Binasını Savaş Uçaklarıyla Vurarak Yıktı

İsrail'in Filistin'de sürdürdüğü kanlı eylemleri devam ediyor. Gazze'ye hava saldırısı düzenleyen ve onlarca masum kadın ve çocuğun ölümüne neden olan İsrail'in bu eylemlerine gün içerisinde bir yeni eklendi. Savaş uçakları ile Gazze'ye saldıran İsrail uluslararası basın binasını vurdu. 

SALDIRILAR ARTTI

İsrail, dün geceden bu yana Gazze Şeridi’ne saldırılarını sıklaştırırken, füzelerin hedefi olarak hayatını kaybedenlerin sayısı 139’a ulaştı. Hava saldırısı düzenleyen İsrail kadın, erkek, çocuk demeden masum insanların ölümüne neden oluyor. Dünyanın sessiz kaldığı bu saldırılara ise halen devam ediliyor. 

Bölgede yaşanan olayların ardından basın mendupları da bölgeye gitmişlerdi.

Çok sayıda basın kuruluşunun yer aldığı bir binaya ise İsrail saldırı düzenledi. BBC Arapça muhabiri Adnan Elbursh, bölgede yaşananları aktardığı sırada İsrail füzeleri binayı vurdu. Stüdyodakilerin uyarısı sonrası Elbursh alanı terk ederken, bina saniyeler içerisinde çöktü.

ABD ve Katar Merkezli Basın Kuruluşlarının Ofislerinin Olduğu Binaydı

İsrail'in saldırı düzenlediği binada BD merkezli Associated Press ve Katar merkezli Al Jazeera gibi yayın kuruluşları bulunuyordu. Ayrıca saldırıdan önce binaya uyarı gönderildiği ve saldırıdan önce binanın boşaltıldığı da öğrenildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@