Isparta'da 6 adliye personelinden 3'ü tutuklandı

Yalvaç Cumhuriyet Savcısı İsmail Çelik tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, 'Isparta'da 50 bin küçükbaş hayvanı, 73 bin göstererek, bakanlıkça 23 bin hayvan için ödenen parayı FETÖ/PDY'ye aktarmak,...

Haberler 18.08.2016, 19:12
Isparta'da 6 adliye personelinden 3'ü tutuklandı
3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Yalvaç Cumhuriyet Savcısı İsmail Çelik tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, 'Isparta'da 50 bin küçükbaş hayvanı, 73 bin göstererek, bakanlıkça 23 bin hayvan için ödenen parayı FETÖ/PDY'ye aktarmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüt adına faaliyette bulunmak ve terör örgütüne finans sağlamak' iddialarıyla ilgili 15 şüpheli hafta başında gözaltına alındı. Devam eden soruşturmalar kapsamında 4 şüpheli tutuklanırken, 4 şüpheli ise serbest bırakıldı.

Gözaltındaki 7 şüpheli ise işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Bunlardan Fahri Balcı, Mehmet Ali Bal ve Mustafa Kökten çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklanırken, diğer 4 şüpheli serbest bırakıldı.
Yorumlar (1)
ziraatçi 4 yıl önce
tarım bakanlığında geçmiş yıllarda her köye bir ziraat mühendisi sözleşmeli atanıp sonrada kadro verilmişti acaba bunların fetö ile ilişkisi yok mu? tarım bakanlığından görevden almalar pek duyulmadı da!
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@