İsmet İnönü, Ölümünün 42'nci Yılında Anıldı

TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin 2'nci Cumhurbaşkanı ve CHP'nin ikinci genel başkanı İsmet İnönü, ölümünün 42'nci yıl dönümünde, Çanakkale ve Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde CHP örgütlerinin düzenlediği törenlerle anıldı.

Haberler 25.12.2015, 20:38
İsmet İnönü, Ölümünün 42'nci Yılında Anıldı

(Balıkesir), (DHA) - TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin 2'nci Cumhurbaşkanı ve CHP'nin ikinci genel başkanı İsmet İnönü, ölümünün 42'nci yıl dönümünde, Çanakkale ve Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde CHP örgütlerinin düzenlediği törenlerle anıldı.

İsmet İnönü için Çanakkale'deki Muammer Aksoy Parkı'nda düzenlenen anma törenine CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Çanakkale eski Milletvekili Serdar Soydan, CHP Çanakkale İl Başkanı Hamza Karagöz, CHP Merkez İlçe Başkanı Dr. Celal Karakaş ve partililer katıldı.

CHP Çanakkale İl Başkanı Hamza Karagöz, İsmet İnönü'nün büyük bir insan ve büyük bir komutan olduğu gibi ülkesinin de özgürlüğü için mücadele eden bir devlet adamı olduğunu söyledi. Demokrasiden ödün vermeyen İnönü'yü rahmetle andıklarını dile getiren Karagöz, "O bağımsızlık için ne kadar kararlılık ve azim ile çalışmış ise bizler de Cumhuriyet Halk Partisi'nin tarihsel savunucuları ve misyonunun temsilcileri olarak onların bıraktığı bu bayrağı sonsuza kadar dalgalandıracağız. Ülkemizin bağımsızlığı ve özgürlüğü konusunda hiçbir alanda taviz vermeyeceğiz. Hele hele bugün adalet duygusunun yok olduğu toplumda bizler tekrar adalet duygusunu, insani duyguları, adil paylaşımı, demokrasi ve özgürlükleri öne çıkarıp bu mücadelemize devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir zaman zapt edilemeyecek en büyük kaledir" diye konuştu.


ANITA ÇİÇEK BIRAKTILAR

Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Örgütü'nün Altınoluk Mahallesi'nde, İsmet İnönü anıtı önünde düzenlediği anma törenine ise CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, Edremit Belediye Başkan Vekili Fahri Yaşar ve vatandaşlar katıldı. CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, İsmet İnönü'nün hayatından kesitler sunarak, "Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte esaretten özgürlüğe kavuşabilmek için mücadele vermiş, Cumhuriyet'in kuruluşunda çok büyük emekleri olan İsmet İnönü, savaşlar kazanmış muzaffer bir kumandan, başarılı bir diplomattır. Cumhuriyet'in kuruluşunda yer aldı, 2. Dünya Savaşı'na ülkemizi sokmayan ve çok partili sisteme geçişimizi sağlayan eşsiz bir devlet adamı idi. İnönü'yü saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

Konuşmaların ardından İsmet İnönü'nün anıtına çiçekler bırakıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@