İŞKUR'dan 2016 Yılı İstihdam Garantili Kurslar

Türkiye iş kurumu istihdam garantili kurslar açmaya devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Haberler 08.01.2016, 03:19
İŞKUR'dan 2016 Yılı İstihdam Garantili Kurslar

İş- kur her yıl binlerce insanı iş sahibi yapmaya devam ediyor. Ülkemizin hemen her ilinde faaliyet yürüten kurum verdiği ilanlar ile işverenlerin de yüzünü güldürüyor. Kurum yetkilileri her açıklamalarında işverenlerin kalifiye eleman bulamadığını, iş arayanların çok seçici olduklarını belirtiyorlar.

İş- kur sürekli verdiği iş ilanlarının yanı sıra açtığı kurslar neticesinde verdiği belgeler sayesinde de işsiz insanlara umut olmaya devam ediyor. İşverenlerin talepleri üzerine belirlenen kurslarda yeterlilik belgesi kazandırılan kursiyerler kurs sonunda daha rahat iş bulma imkanına kavuşuyor. Kurumun belirli dönemlerde açtığı istihdam garantili kurslar sayesinde ise bu kurslara katılan işsiz insanlar kurs sonunda bir işe yerleştirilme garantisiyle kursa başlıyor. Böylelikle kursiyerler daha verimli bir kurs süreci geçirerek iş başı yapıyor ve kurslarda edindikleri bilgileri uygulama fırsatı buluyorlar.

Kurumun 2016 yılının ilk ayında Van, Sakarya, Samsun, Ordu ve Bursa’da açacağı istihdam garantili kurslar için başvurular başladı. İlk kurs Bursa’nın Nilüfer ilçesinde açılacak. Diğer kurslarla ilgili bilgi için iş- kur resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aşağıda yer alan resimde tüm kursların bilgileri bulunmaktadır. yazi.jpg 

 

 

 

 

 

Kaynak: Mymemur

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@