İşkur'a Mülakat Sonuçları Tepkisi

TOPLUM Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında istihdam edilmek üzere girdikleri mülakat sonuçlarının açıklanmamasına tepki gösteren bir grup işsiz, İŞKUR Müdürlüğü önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Haberler 08.12.2015, 16:51
İşkur'a Mülakat Sonuçları Tepkisi

(DHA)- TOPLUM Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında istihdam edilmek üzere girdikleri mülakat sonuçlarının açıklanmamasına tepki gösteren bir grup işsiz, İŞKUR Müdürlüğü önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

İŞKUR Müdürlüğü önünde toplanan bir grup, geçtiğimiz hafta girdikleri mülakat sonrası, 8 Aralık'ta işbaşı yapacaklarının söylendiğini, 2 gün önce de kazananların açıklanması gerektiğini ancak henüz bir açıklama yapılmadığı ve kendilerine bilgi verilmemesine tepki gösterdi. Üniversite mezunu olduğunu belirten işsiz gençlerden Murat Bingöl, Toplum Yararına Çalışma Programı'nda(TYÇP) çalışmak için geçen hafta başvurduğunu belirterek, "1 Aralık ve 2 Aralık tarihlerinde mülakatlı, iş başvuruları yapıldı. Bu iş başvuruları sırasında herkes ile mülakat yapılacak, 450 kişi işe alınacak diye bilgi verildi. Kapalı spor salonunda bunun mülakatı yapıldı. 'Herkes Pazartesi gitsin iş başvurusunu görsün' dediler. Pazartesi günü listelerin valilikte imzada olduğu için çıkmadığı söylenildi. Bugün geldik vali beyin listeyi henüz imzalamadığı söylenildi. Bu kadar insan burada aç, herkesin çoluk çocuğu var. Ben üniversite mezunuyum işsizim" dedi.

Suriyeli sığınmacılara verilen değerin kendilerine verilmediğini kaydeden Ali Yılmaz ise, "Suriyeliler oturdukları yerden her ay paralarını alıyorlar. Bizler işsiziz, insan önce kendi vatandaşına bakar" diye konuştu.

Haziran ayından bu yana kirasını ödeyemediğini, evinde tüpü dahi olmadığını anlatan bir kadın da komşularının yardımıyla geçindiğini söyledi.

İŞKUR Müdürlüğü önünde toplanan grup, yapılan basın açıklamasının ardından dağıldı.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@