İşine Dönmek İçin Su Deposuna Çıktı

İZMİR Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kullandığı faytonun 'Timon' adı verilen aparatını kırdığı gerekçesiyle işine son verildiğini iddia eden 43 yaşındaki Ş.Ü., su deposuna çıkıp intihar girişiminde bulundu.

Haberler 28.10.2015, 21:41
İşine Dönmek İçin Su Deposuna Çıktı
Tufan HAMARAT/İZMİR, (DHA) - İZMİR Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kullandığı faytonun 'Timon' adı verilen aparatını kırdığı gerekçesiyle işine son verildiğini iddia eden 43 yaşındaki Ş.Ü., su deposuna çıkıp intihar girişiminde bulundu. Belediyeden bir yetkilinin ikna etmesi üzerine çıktığı yerden inen Ş.Ü. işine dönmek istediğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi At Barınağı yakınındaki su deposunda bir kişiyi görenler, polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri hava yastığı açarken polis de çevre güvenliğini sağladı. Su deposuna çıkıp intihar girişiminde bulunan kişinin, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faytonda çalışırken yaklaşık 3 ay önce işine son verilen Ş.Ü. olduğu belirlendi. Ş.Ü. ile aynı faytonda çalışan Osman Temel, "Birlikte çalışıyorduk, bir süre önce faytona yön veren 'timon' denilen aparat kırıldı. Biz de bunun yapılmasını, aksi halde bir kaza yaşanabileceğini söyledik. Hatta ben aynı sebepten kaza bile geçirdim, görüntüler internette var. Benim 3 çocuğum, Ş.Ü.'nün de 2 çocuğu var. İşten çıkartıldıktan sonra borçlarımız birikti. Biz yalnızca işimize dönmek istiyoruz" diye konuştu. Çıktığı yerden inmek istemeyen Ş.Ü.'yü ikna etmek için bir yetkili At Barınağı'ndan çıktı. Ş.Ü.'yü aşağıya davet eden yetkili, inmesi durumunda işiyle ilgili konuşabileceğini söyledi. Bunun üzerine ikna olan Ş.Ü. çıktığı yerden indi. Ş.Ü. ve işten çıkartılan diğer kişi olan Osman Temel, işleriyle ilgili durumu görüşmek üzere barınağa girdi. Polis konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@