Irak sınırındaki Derecik Beldesi'nde 23 Nisan coşkusu

HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kuzey Irak sınırının sıfır noktasında bulunan çocuklar, belde halkı...

Haberler 22.04.2016, 18:00 22.04.2016, 19:02
Irak sınırındaki Derecik Beldesi'nde 23 Nisan coşkusu
 (Hakkari),  - HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kuzey Irak sınırının sıfır noktasında bulunan çocuklar, belde halkı ve Mehmetçiklerle birlikte doyasıya eğlendi.

Derecik Şehit Gaffar Okan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nun bahçesinde düzenlenen etkinliğe 34 'üncü Hudut Alayı Komutanı Albay Subutay Adaş, Ak Partili Derecik Belediye Başkanı Ekrem Çetinkaya, öğretmenler, öğrenciler ve belde halkı katıldı. Renkli kıyafetler giyip ellerine Türk Bayrakları alan öğrenciler hazırladıkları gösterileri sunarken, belde halkı da halay çekerek kutlamalara eşlik etti.

Yaklaşık 2 saat süren etkinlikte öğrenciler ve çocuklar doyasıya eğlenirken, Derecik Şehit Gaffar Okan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü Mesut Sevik de etkinliklerine katılan askeri yetkililere ve belde halkına teşekkür etti.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@