İpek Medya Ankara Birimlerine Baskın

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu tarafından iş adamı Akın İpek\'e ait şirketler için verilen arama kararı uyarınca Grup binalarına polis geldi.

Haberler 01.09.2015, 11:13
İpek Medya Ankara Birimlerine Baskın

-İpek Medya Grubu'na polis baskını yapıldı, Grup yetkilileri baskının “DEAŞ’a silah sevkiyatı” iddiasını içeren haberin yayınlandığı gün yapıldığını belirttiler.

ANKARA(ANKA) - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu tarafından iş adamı Akın İpek'e ait şirketler için verilen arama kararı uyarınca Grup binalarına polis geldi. Sabah Ankara’da arama yapılan şirketler arasında Kanaltürk ve Bugün Gazetesi Ankara temsilcilikleri yer aldı. İstanbul bürolarında ise ilk saatlerde bir hareketlilik olmadı.

Ankara'nın Yenimahalle semtindeki Koza İpek Holding yönetim kurulu binasına saat 8.00 sıralarında çok sayıda polis geldi. Arama sırasında çevik kuvvet güvenlik önlemleri aldı.

Ankara 7. Sulh Ceza Hâkimliği’nin onayladığı kararda basın kuruluşları yanında çok sayıda vakıf ve şirketin büroları da bulunuyor. İpek Üniversitesi de aramaya dahil edildi.

Koza İpek Medya Grubu yetkililerinin verdikleri bilgiye göre İstanbul Mecidiyeköy'deki grup ofislerinde herhangi bir hareketlilik olmadı. Ortaklar Caddesi'ndeki binada Kanaltürk Televizyonu, Bugün TV ve Bugün Gazetesi büroları yer alıyor.

Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erhan Başyurt, baskını Twitter hesabından "İpek Medya Grubu'na polis eşliğinde gözdağı ve susturma operasyonu başladı. Holding merkezimize polis baskını yapıldı. Yazıklar olsun! IŞİD'e silah sevkıyatını ortaya çıkardığımız gün medya ve grubumuza baskın" satırlarıyla duyurdu. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@