İntihar mı, cinayet mi? Ankara'da ikinci ''Şule Çet'' vakası!

Ankara’da yaşayan 17 yaşındaki Gamze A., Kızılcahamam'da termal bir otelin 5. katından şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybetti. Şüpheli ölüm Şule Çet cinayetini akıllara getirirken, polis ekipleri 5 şüpheliyi gözaltına aldı.

Gündem 03.11.2020, 15:44
İntihar mı, cinayet mi? Ankara'da ikinci ''Şule Çet'' vakası!

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde 17 yaşındaki Gamze A.’ın şüpheli ölümü polisi hareke geçirdi.  Devre mülk satıcılığı adı altında kurulan sahte bir şirketin satış danışmanı ilanındaki numarayla iletişime geçtiği iddia edilen Gamze A., bu şirketin elemanları tarafından Kızılay’dan alınarak otelde konaklaması için Kızılcahamam'a götürüldü. Otel lobisindeki görevli atlatılarak 3 kişi tarafından odaya götürülen genç kız, sabah saatlerinde 5. kattan aşağı düşmüş halde bulundu.  

ŞULE ÇET CİNAYETİNİ AKILLARA GETİRDİ 

Olay, akıllara Çankaya’da Yelken Plazanın 20. katından düşerek ölen Şule Çet cinayetini getirdi. Cinayet polisi daha önceden de tecrübe ettiği gibi Gamze A.’ın ölümünün Çet olayı ile benzerliğini araştırdı. 

Oteldeki odada incelemeler yapan polis alkol alındığını belirledi. Ayrıca odanın dağıldığı ve bardak kırıklarının olduğu böylece bir arbede yaşanmış olabileceği üzerinde duruldu. Yapılan çalışmalarda 5 kişi gözaltına alınarak Cinayet Büro amirliğine götürüldü. Gamze A.’ın cansız bedeni ise Keçiören’deki Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. 

“HAYAT DOLU BİRİYDİ”  

Gamze A.'ın yakın çevresinden edinilen bilgilere göre, intihar etmeyi düşünmeyen, ailesine ve yakın çevresine çok bağlı, hayat dolu bir genç kız olduğu öğrenildi. Gamze A.'ın cenazesini almak için Adli Tıp Kurumu önüne gelen yakınları ve arkadaşları Gamze A.'ın ölümünün şüpheli olduğunu ve araştırılıp gerçeğin ortaya çıkarılmasını talep etti. 

Acılı baba “Aile olarak olayın takipçisiyiz. Olayda adı geçen otelden, zanlılardan şikayetçi olduk. Yaşanan bu durumun araştırılıp gerçeğin ne olduğunun ortaya çıkarılması için uğraşacağız” dedi. 

“BAŞKA GAMZELER ÖLMESİN” 

Sınıf arkadaşlarından Kardelen Y. ise, “Gamze hayat dolu, idealleri olan bir kızdı. Asla kalkıp intihar edecek bir insan olmadı ve olmayacaktı ta ki bu olay başına gelene kadar. Çok fazla hayali vardı. Okul içinde okul dışında neşe kaynağımızdı. Bu olay bizi derinden üzdü Gamze'nin başına geldi artık başka Gamzelerin başına gelmesin istiyoruz” diye konuştu. 

“İNTİHARA KARŞIYDI” 

Yağmur D. isimli sınıf arkadaşı ise, “Gamze hayat dolu bir kızdı. Bazı ailevi problemleri vardı ama sanmıyorum Gamze'nin intihar edeceğini, çok zeki ve çalışkandı intihara karşıydı ve bunu saçma buluyordu. Daha kaç Gamze ölecek, Gamze için adalet istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

“BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ” 

Bir diğer arkadaşı Melisa T. de, “Gamze intihar edebilecek bir kız değildi. Neşe dolu bir kızdı onun intihar etiğini düşünmüyoruz. Arkadaşları olarak bu işin peşinden gideceğiz” şeklinde konuştu. 

Gamze A.’ın cenazesi ailesi tarafından teslim alınarak defnedilmek üzere Antalya Karaöz’e götürüldü.

NAZLIAKA’DAN AÇIKLAMA 

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, önce intihar ettiği ileri sürülen ancak daha sonra 2 kişi tarafından atılarak öldürüldüğü ortaya çıkan Şule Çet’i anımsattı. 

Nazlıaka, “17 yaşındaki Gamze Acar iş görüşmesi için gittiği Kızılcahamam’daki bir otelin 5. katından şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybetti. Gözaltına alınan şüphelilerin “intihar” savunması ne kadar tanıdık değil mi? Şule Çet cinayetini anımsatan bu olayın peşini bırakmayacağız!” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@